Zobacz jak wygląda nowy gabinet prezydenta

Jak się pracuje w nowym miejscu? Jakie ma widoki z okna – odwiedziliśmy dziś prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego w jego nowym gabinecie w Ratuszu. Włodarz pokazuje nam swój autorski projekt – oświetlone i wyeksponowane stare belki w podłodze gabinetu.

Zarówno gabinet prezydenta, jak i cały Ratusz wciąż są jeszcze urządzane

Duży, przestronny gabinet, równie duże biurko, zdjęcia córek, dokumenty, stojak i … nuty, bo włodarz uczy się też gry na saksofonie – tak wygląda nowy gabinet prezydenta Lubina. Mieści się on na pierwszym piętrze Ratusza. – To jest ostateczne miejsce i na pewno tutaj będzie urzędował prezydent Lubina. Natomiast urządzanie, zarówno mojego gabinetu, jak i całego pierwszego piętra, na pewno jeszcze potrwa – przyznaje prezydent Robert Raczyński.

Pierwsze co rzuca się w oczy w gabinecie włodarza, to podłoga. A właściwie jej fragment. – To jest taki mój pomysł – przyznaje prezydent. – W czasie remontu próbowano zlikwidować te drewniane belki, które mają ponad 350 lat. To fragment pierwszego ratusza jeszcze z połowy XVIII wieku. Ja zaproponowałem inne rozwiązanie – żeby nie likwidować tych belek, ale je wyeksponować. Belki zostały zakonserwowane, wzmocnione, podświetlone i przykryte pancerną szybą. Dzięki tej szybie można zobaczyć dużą część lubińskiego zabytku – podkreśla.

Co włodarz widzi z okna? Właściwie to nic, bo siedząc przy biurku, okna ma za swoimi plecami. Okna wychodzą na ulicę i lubińskie kamieniczki. Jak żartuje prezydent, w ten sposób ma na oku lubińskie MPO, będzie mógł więc przypilnować, żeby ulice były odśnieżane na czas.

Prezydent w Ratuszu jest już od kilku tygodni. Wciąż jednak nieoficjalnie.  – Od jakiegoś czasu już tutaj jestem, często pracujemy nawet do późnych godzin, bo urządzamy cały ratusz. Urzędnicy, którzy będą tutaj ze mną współpracować, też już się tutaj zadomawiają, sprawdzamy sprzęty, przygotowujemy się do pracy w tym miejscu – dodaje.

W tej sali obradować będą od grudnia radni

Prace w Ratuszu mają się zakończyć w połowie grudnia. Wtedy do budynku przeniesie się część urzędników, natomiast na parterze otwarte zostanie muzeum. – Trwa przygotowywanie i odświeżanie eksponatów, które będą znajdować się w muzeum. To bardzo długotrwały proces, bo są to też materiały związane z epoką prehistoryczną na terenie Lubina. Mamy nadzieję, że w drugiej połowie grudnia uda nam się już otworzyć tutaj muzeum, włącznie z funkcją polityczną urzędu, czyli zarządem i radą miejską – dodaje na koniec włodarz.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
edek
edek
11 miesięcy 12 dni temu

Puste biurko a podladka pod mysz odwrotnie lezy chyba prez nie czesto korzysta z kompa hihihiihi

Tytus de Zoo
Tytus de Zoo
11 miesięcy 12 dni temu

pomysł racjonalizatorski wielkiego Prezydenta belki zostawić …cóż za yntelekt niebywały

Nowy kredyt miejski.
Nowy kredyt miejski.
11 miesięcy 13 dni temu

Szkoda, że brak wzmianki o kolejnym kredycie , które zaciąga miasto w kwocie 20 MILIONÓW. Może Mamiński/ Raczyński poda pomysł skąd pieniądze na spłatę weźmie? Na pewno po wyborach się dowiemy.Tylko żeby nie skończył jak Popiel z tą swoją trąbką w wierzy…

Qrak
Qrak
11 miesięcy 13 dni temu

Buhhaha ta podkładka to SYMBOL IQ .

Ogr
Ogr
11 miesięcy 13 dni temu

No i po co jest ten artykuł? Brak instynktu samozachowawczego u władzy zauważam. Pozdrawiam

Lolke
Lolke
11 miesięcy 11 dni temu

Jest takie powiedzenie.. jak Pan Bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera. Myślę, że z tym instynktem może być podobnie.

Winter is coming
Winter is coming
11 miesięcy 13 dni temu

A dlaczego nie napiszą artykułu ,że zatrzymano kolejnego tira który przywiózł śmieci do Kłopotowa aż z….. Holandii. Smierdząca sprawa dla lubińskiej świty.

młody mieszkaniec
młody mieszkaniec
11 miesięcy 13 dni temu
Kilka szczerych słów od młodych ludzi: Pan już się wypalił. Kompletnie Pan odleciał w kontaktach z mieszkańcami. W innych miastach prezydent rozmawia z ludźmi, odpowiada na pytania w radio czy necie, a Pan? Pana nawet nie można zastać od wielu lat w gabinecie! Nie odpowiada Pan na inicjatywy młodych ludzi a nawet je tłamsi. Nie buduje Pan nowych miejsc pracy, nie licząc tych kilku dla kolesi i ich rodzin (hala, basen). Modernizuje Pan miasto, ale do cholery jasnej, to Pana obowiązek, a nie zasługa. Nie można się chwalic tym, ze w minimalnym stopniu wykonuje Pan swoje obowiązki! A gdzie własne… Czytaj więcej »
akd
akd
11 miesięcy 14 dni temu

Ten człowiek w pełni uzasadnia kadencyjność władz wszelakich. Próżność panie r nic więcej jest pan malostkowy jak to biurko czy rynek który sobie budujesz marny czleku. Ten gość zupełnie „siadł na tyłku”, zapomniał o mieszkańcach :((((((((((

zniesmaczony
zniesmaczony
11 miesięcy 14 dni temu

Panie „gabinet Raczynski” zrób pan w końcu miejsca pracy nie tylko dla siebie i swojej świty. Zwykli obywatele muszą dojeżdżać do Polkowic, Legnicy, Środy Śląskiej lub Wrocławia. A może pochwalił by się pan co tam z zakładami na wirtualnej największej strefie przemysłowej w Lubinie. Czy w ogóle ktoś tego dożyje zanim miasto się wyludni z braku perspektyw? Pan tylko hale widowiskowe, parki i meble, gdzie rzecz najważniejsza „chleb” ? MEGA SAMOLUB I NARCYZ. Kto na takich jak pan głosuje !!!???

robi
robi
11 miesięcy 14 dni temu

Raczynski zacznij cos robic bo leser z ciebie nachapales sie i masz to wszystko w du..e i tu oczywiscie bedzie niedostępny a gabinet to tylko dla szpanu pieniadze mozna bylo przeznaczyc na wazniejsze cele typu remonty ulic czy parkingi albo leprze oswietlenie przejsc dla pieszych bo w Lubinie jest to tragedia ze pieszego po zmroku nie widac na przejsciu.

Obserwator
Obserwator
11 miesięcy 14 dni temu

Czy Wy widzicie jego biurko? Puste, jedna mapka dla picu. Ten facet nic nie robi, a zapomniałem uczy się grać na saksofonie w godzinach „pracy”. Czy ktoś z Was próbował się kiedyś z nim spotkać w urzędzie? Przecież jego prawie nigdy nie ma (tak przynajmniej twierdzi sekretariat) więc po co ten kit, że tak ciężko pracuje.

K
K
11 miesięcy 14 dni temu

„Zobacz jak wyglada nowy gabinet prezydenta, bo osobiscie nigdy nie bedziesz mial okazji, gdyz prezydent spotyka sie tylko z kolesiami, a mieszkancy won”.

Zbyszek
Zbyszek
11 miesięcy 14 dni temu

Jak p.Prezydent nauczy się grać na saksofonie, to na pytanie petentów ” Kto tak pięknie gra? ” może odpowiedzieć : „To JA, to JA ! „

Hohohoho
Hohohoho
11 miesięcy 14 dni temu

A może, pan RR dogada się z tak „lubianymi” przez siebie kibicami piłkarskimi i z ratusza zamiast hejnału bedzie leciało przerobione ze stadionu: „Kto tak gra, Kto tak gra. Jak my gramy, to jest nasz pan prezio ukochany…” ?

slk
slk
11 miesięcy 14 dni temu

panu prezydentowi przypominam – flaga Polski powinna wisieć NA ŚRODKU!

slk
slk
11 miesięcy 14 dni temu

panu prezydentowi przypominam, że w sytuacji, gdy wiszą trzy flagi, po środku powinna znajdować się flaga RP!

mjn
mjn
11 miesięcy 14 dni temu

A czy będzie reaktywowana mała restauracjo-kawiarnia w podziemiach ????????

mariol
mariol
11 miesięcy 14 dni temu

Władza samorządowa znów zapomina że ma służyć mieszkańcom i że to ich zdanie liczy się najbardziej. Sprawa parkingu w rynku pokazuje jak bardzo nasi włodarze oderwani
są od rzeczywistych ludzkich potrzeb . Przypuszczam że przywilej parkowania urzędnicy pozostawią sobie jako elicie której żadne zakazy nie dotyczą. Kiepskim pomysłem jest też kierowanie się opinią mieszkańców innych części miasta nie biorąc pod uwagę opinii bezpośrednio zainteresowanych.

mariol
mariol
11 miesięcy 14 dni temu

Nowa, wyprzedzająca swoje czasy stylistyka.. kontury, stare belki pod pancerną szybą i ten dźwięk saksofonu rozlegający się echem po ratuszu. Ma się klasę 😀

mariol
mariol
11 miesięcy 14 dni temu

Oczywiście za naszą kasę 😀

Hohohoho
Hohohoho
11 miesięcy 14 dni temu

i to nie jakis zwykły dźwięk, a rodem z Ojca Chrzestnego 🙂

PPP
PPP
11 miesięcy 14 dni temu

Jak fajna, ergonomiczna podkładka pod mysz 🙂 Szkoda że odwrotnie położona 😀

Hohohoho
Hohohoho
11 miesięcy 14 dni temu

a może dlatego, że gabinet przygotowano specjalnie pod zdjęcia na szybkiego? Bo skoro prezio od lat nie przyjmuje mieszkańców, po co ma zmieniać nawyki? Może tez tu bedzie tylko gościem i ta myszka jest tylko dla jaj? 🙂

don chichot
don chichot
11 miesięcy 15 dni temu

Cappo di tutti capi w pełnej odsłonie. Megalomania hipokrytyczna. Najlepiej, że facet hwierzył, iż może wszystko w tym miasteczku.

Pdżamowiec
Pdżamowiec
11 miesięcy 15 dni temu

Gabinet śliczny. A mieszkańcy centrum nie będą mieli gdzie parkować. To wspaniale Panie Prezydencie, że przynajmniej Panu w życiu jest dobrze.

Rocky
Rocky
11 miesięcy 15 dni temu

A co ma powiedzieć Wars i Sawa mając tyle smrod,,,u i jeszcze świętą udaje.Lubin ma powody do dumy – świat też nie jest idealny,,

piszę jak jest
piszę jak jest
11 miesięcy 15 dni temu

ciekawa „praca” uczyć się za pieniędzy podatników gry na saksofonie w czasie „pracy”

Rocky
Rocky
11 miesięcy 15 dni temu

A kiedy już płyta na rynku będzie gotowa to stanę na niej a może i klęknę ,,,przeżegnam się wzniosę wzrok i ręce ku niebu w podzięce że ziemia sprzedana Germancowi powróciła do macierzy.A morze kiedyś wyrzuci tu Kolumba i odkryje raj dla mieszkańców.A ile kosztowało to cacko z Rynkiem,,,,,

szofer
szofer
11 miesięcy 15 dni temu

Zobaczymy, kogo wybierzecie w najbliższych wyborach.

rabarbar
rabarbar
11 miesięcy 15 dni temu

uuuu….ludzki pan

Didl
Didl
11 miesięcy 15 dni temu

Lata mi to koło podrobów

inspektor PIPy
inspektor PIPy
11 miesięcy 15 dni temu

Czy pracownik ze zdjęcia sprząta ratusz czy układa płytki na rynku ? W każdym razie nie pracuje , opuścił stanowisko pracy, nie ma ochronnych okularów i rękawic, a przede wszystkim nie posiada na głowie kasku ! Mandat 500 zł, plus kara dla przełożonego ! Tu jest Europa !

Obserwator
Obserwator
11 miesięcy 15 dni temu
Do Klik. Moze i bym chodzil, a moze i bym nie chodzil, moze to wiesz… ALe jedno jest pewne, to Niemcy na nas zarabuaja, sa potezniejsi mni.dlatego ze na nich pracujemy. I musimy teraz chodzic do pracy w WV Kauflandzie itd…braklo by strony aby wymienic wszystko. Jestesmy ich parobkami mni.takim jak Ty uwazajacym blednie oczywiscie ze gdyby nie Unia to bysmy chodzili do wychodka za stodole. Takich jak Ty Niemiec lubi kazdy pracowawca takich oglupionych lubi, czym glupszy polak tym wieksze zarobki i niemieccy emeryci moga wychodzic na plaze w Dominikanie a polscy emeryci do wychodka… pobrac mocz do analizy… Czytaj więcej »
FCMU
FCMU
11 miesięcy 15 dni temu

Ciekawe czy mieszkańcy Lubina czekali na tą wiadomość z niecierpilwością ?

DO Strzecha i Zxy
DO Strzecha i Zxy
11 miesięcy 15 dni temu
Do ,,Strzecha” – tak jak napisał Ci kolega ,,lubinian1957_” wszystkie te inwestycje są na kredyt, więc każdy inny prezydent też mógłby tak zadłużyć miasto! Poza halą żadna Twoja wymieniona inwestycja sie nie zwraca bo niby z obwodnicy czy remontowanych dróg jakaś kasa wpada do budżetu? Czy ,,inwestycja” w Rynku sie zwróci? Myślisz że z czyjej kasy opłacana jest,,darmowa komunikacja”? Upada ZG Lubin, a prezydent zamiast sprowadzać pracodawców na ,,starą strefie” mówi o NOWEJ STREFIE. DO ,,Zxy” Ciekawe kto taki zachwyca sie Lubinem bo jak do mnie przyjeżdza rodzina to sie śmieją wprost że tutaj same bloki, brak rynku a jedyna… Czytaj więcej »
Zxy
Zxy
11 miesięcy 15 dni temu
Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Byli tacy, co palcem nie kiwnęli w sprawie Lubina. Pilnowali tylko wlasnego koryta. Nie powiem, że RR jest doskonały. Spółki UM i ich wybrańcy koszą kasę, jak sie patrzy. Oczywiście idzie to z naszych kieszeni. Ale trzeba przyznać, że Lubin bardzo się zmienił. Kiedyś było to zniszczone, zapyziałe miasto. Kozy chodziły po rynku. Teraz każdy, kto przyjedzie, zachwyca się Lubinem. Jest nowoczesny, czysty i zadbany. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale wszystkiego się nie da zrobić w krótkim czasie. Na to trzeba lat. Są też przeszkody, niezależne od Lubina. Świat jest… Czytaj więcej »
lubinianin1957_
lubinianin1957_
11 miesięcy 15 dni temu
Malo czasu? Przecież ekipa Raczyńskiego rządzi lata już.Widzisz, ja nie porównuje do tych co mają gorzej, ale do tych co mają lepiej i to mimo mniejszych możliowości. Zobacz rynek w małych biednych miasteczkach na Dolnym Śląsku. Lubin, z tym potencjałem, KGHMem, położeniem, jako centrum całego Zagłębia Miedziowego to powinien w tym momencie wyglądać kosmicznie, a jest zapyziałą dziurą z której PKS czy PKP nie da się dostać do stolicy województwa a w rynku nie zjesz obiadu czy nie napijesz się piwa. To jest nawet w skali polskiej kuriozum. A co do kredytów, to zdradze ci tajemnice: jakby ty byli inwestorzy,… Czytaj więcej »
Strzecha
Strzecha
11 miesięcy 15 dni temu

Mamy hale widowiskowo sportową, mamy remontowane ulice i obwodnicę miasta. Park wrocławski i inne modernizacje. Nikt inny by tego do dziś nie zrobił dla lubina. Po co się czepiać prezydenta?

lubinianin1957_
lubinianin1957_
11 miesięcy 15 dni temu
Bo wszysto to jest na kredyt. Bo nie znalazł przez tyle lat JEDNEGO inwestora do strefy ekonomicznej: z Polkowicami czy Legnicą nie chcę nawet tego porównywać, ale każdy widzi ilu inwestorów sciągnęła ostatnio nowa strefa w Środzie Ślaskiej. Bo nie mamy Rynku, w innych miastach mają tam kamienice z kawiarniami i ogródkami piwnymi a my będziemy mieli KONTURY DAWNYCH KAMIENIC. Bo nie mamy ani dworca PKP ani PKS. Bo Lubin według zapowiedzi sameg Raczynskiego miał mieć nowe osiedle na Małomicach i mieć 100 tysięcy mieszkańców. Zamiast tego miasto się kurczy i liczba ludności spada już do 70 tysięcy. Mam wymieniać… Czytaj więcej »
A.A.
A.A.
11 miesięcy 15 dni temu

daj spokój, niektórym nie przetłumaczysz. Dla nich wystarczy trawa pomalowana na zielono przed wyborami, albo obwodnica na kredyt. A że trzeba spłacać latami? Oj tam kto by to wiedział. Ja też moge kupić luksusowe auto i udawać, że z zewnątrz wszystko jest super. Ludzie może zrozumieją, jak ktoś inny przejmie stery i zacznie rozliczać poprzednią ekipę…

Klik
Klik
11 miesięcy 15 dni temu

Obserwator, bez tej Uni chodzlbys dalej do wychodka za stodołą

gosc
gosc
11 miesięcy 15 dni temu

Ratusz wygląda dobrze, ale gosPOdarz tak sobie?!

rynek
rynek
11 miesięcy 15 dni temu

niech się nie zadamawia za bardzo przy wyborach mu się podziękuję…

Obserwator
Obserwator
11 miesięcy 15 dni temu

Wszystko pieknie, ladnie, po remonciku…. Ale ta Unijna szmata psuje wszystko, mowi za siebie, szkoda ze Pan Robert idzie szlakiem jaki nam usypuje mu Unia czyt.Niemcy.

Szymcio
Szymcio
11 miesięcy 15 dni temu

Lubińskie kamieniczki? Istnieje coś takiego?

aldona
aldona
11 miesięcy 15 dni temu

widzę, że ktoś tu ma niezłe zapędy, Ojciec Chrzestny…hmmm ciekawe czy tak we wszystkim nasladuje swojego bohatera 😉 haha

wpDiscuz