Znakomity plażowy debiut rugbystek

50

Lubińskie rugbystki w swoim debiucie podczas plażowego Memoriału im. Edwarda Hodury, spisały się na medal. Miedziowe w drodze do finału pokonały nawet ekipę z Białorusi.

Miedziowe już pierwszego dnia rywalizacji był bezkonkurencyjne. Pokonały AZS AWF Warszawę 6:0, Malankę z Białorusi 7:1 i Decathlon 5:1. Uległy jedynie Biało Zielonym Ladies Gdańsk 2:6. Dzięki temu rezultatowi, lubinianki znalazły się w wielkim finale memoriału. O złoto przyszło im walczyć z Fitness-Authority Biało-Zielonymi. Miedziowe przegrały minimalnie 2:3, ale turniej zakończyły na drugim stopniu podium ze srebrnymi medalami. – To był nasz pierwszy turniej na piasku, więc jesteśmy szczęśliwe, że udało się zdobyć 2. miejsce. Choć czujemy niedosyt, bo do złota zabrało tylko 1 przyłożenia – komentuje Marcelina Falkiewicz, zawodniczka Miedziowych Rugby Lubin.

Dziś, zawodniczki z naszego miasta wezmą udział w mistrzostwach Polski Sopot Beach Rugby 2017. – Mamy niedosyt po pierwszym dniu rywalizacji i dziś liczymy na najwyższe miejsce – dodaje rugbystka.