Znakomite Zagłębie ograło Wisłę!

793

W meczu 30. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali na własnym stadionie z Wisłą Karków 3:1 (2:0)!. Bohaterem Miedziowych został Patryk Tuszyński, zdobywca dwóch bramek. Podopieczni Bena van Daela umocnili się w czołówce rozgrywek!

Lubinianie już przed meczem mieli zapewnioną grę w pierwszej ósemce. Wisła, aby być pewna gry w ósemce musiała w Lubinie wygrać. Nic z tych rzeczy. Miedziowi zdominowali rywali, grali znakomicie i wygrali jak najbardziej zasłużenie! Zagłębie zwyciężyło 3:1, a mogło jeszcze wyżej.

Kibice, zgromadzeni na Stadionie Zagłębia oglądali ciekawe widowisko, obfitujące w sytuacje bramkowe. Lubinianie po raz kolejny pokazali, że w czołówce znajdują się nieprzypadkowo. Podopieczni Bena van Daela pierwszą połowę zagrali niemal perfekcyjnie, a już po kwadransie prowadzili z Białą Gwiazdą. Wynik spotkania otworzył Patryk Tuszyński, który trafił do bramki gości po akcji rozegranej przez Damjana Bohara oraz Sasę Balicia. Niespełna kwadrans później było już 2:0, a udział przy kolejnej bramce znów miał Bohar. Tym razem bramkę zdobył Filip Jagiełło. Lubinianie nie zamierzali spocząć na laurach i dążyli do zdobycia kolejnej bramki. W końcówce pierwszej połowy piłka po raz trzeci wylądowała w bramce Wisły, ale sędzia liniowy dopatrzył się spalonego.

Po zmianie stron krakowianie ruszyli do odrabiania strat i szybko zdobyli gola kontaktowego. Jakub Błaszczykowski w 51. minucie wykorzystał podanie od Vukana Savicevicia i było 2:1. Na więcej lubinianie rywalom nie pozwolili, a od momentu starty gola znów zaczęli grać dużo lepiej od przeciwników, stwarzając sobie kolejne sytuacje bramkowe. Nadzieje Wisły kwadrans przed końcem rozwiał Patryk Tuszyński, który dobił z bliska uderzenie Bartłomieja Pawłowskiego.

– Graliśmy o trzy punkty i zrealizowaliśmy nasz plan na ten mecz. Nie udało się zająć czwartego miejsca, gwarantującego rozegranie czterech meczów na własnym stadionie. Trzeba jednak pamiętać, że ostatnio lepiej idzie nam na wyjazdach. W rundzie finałowej czeka nas granie z czołowymi zespołami ligi i w każdym z meczów będziemy chcieli pokazać się jak najlepiej, a jak będzie zobaczymy – mówił po spotkaniu szkoleniowiec Miedziowych.

KGHM Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 3:1 (2:0)

1:0 – Patryk Tuszyński 14′
2:0 – Filip Jagiełło 27′
2:1 – Jakub Błaszczykowski 51′
3:1 – Patryk Tuszyński 76′

Zagłębie: Konrad Forenc – Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski – Sasa Balić, Filip Starzyński, Filip Jagiełło (50′ Dawid Pakulski), Jakub Tosik – Bartłomiej Pawłowski (77′ Alan Czerwiński), Damjan Bohar – Patryk Tuszyński (90′ Patryk Mucha).

Wisła: Mateusz Lis – Łukasz Burliga, Lukas Klemenz, Maciej Sadlok (82′ Rafał Boguski), Rafał Pietrzak – Vullnet Basha, Vukan Savicević – Jakub Błaszczykowski, Krzysztof Drzazga, Sławomir Peszko (74′ Paweł Brożek) – Marko Kolar.

Żółte kartki: Guldan, Mucha (Zagłębie) oraz Klemenz, Burliga, Basha, Sadlok (Wisła).