Zmierzyli się z językiem polskim

W Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie odbył się dziś II Międzyszkolny Multimedialny Konkurs Polonistyczny dla uczniów klas 4-6 lubińskich szkół podstawowych.

Trzyosobowe drużyny z sześciu miejskich placówek, które przyjęły zaproszenie do udziału w konkursie, odpowiadały na pytania pogrupowane w osiem kategorii: ortografia, części mowy, gramatyka, części zdania, poezja, lektury szkolne, frazeologia oraz trudne słowa. Zakres tematyczny obejmował zagadnienia zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla klas 4-6 z języka polskiego.

Celami konkursu było przede wszystkim motywowanie uczniów do nauki języka polskiego, podnoszenie jakości kształcenia, rozbudzanie zainteresowań kulturą narodową, weryfikacja wiedzy polonistycznej uczniów oraz szeroko pojęta integracja dzieci i nauczycieli języka polskiego z lubińskich szkół.

Po zaciekłej rywalizacji i dziesiątkach pytań, zwycięzcami konkursu zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10, drugie miejsce wywalczyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 8, a na trzecim miejscu znalazły się uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie.

Inicjatorkami i organizatorkami konkursu były nauczycielki języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie: Anna Jankowska oraz Barbara Kubiak.

Sponsorem nagród był prezydent Lubina Robert Raczyński oraz Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie.

AUTOR i FOT. SP nr 1 w Lubinie

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz