Zmiany w ruchu w centrum miasta

2

W związku z przebudową głównej arterii miasta – od dzisiaj jeździmy drugą stroną ulicy Niepodległości. Przypominamy, że również od dzisiaj obowiązują zmiany na ulicach Bankowej i Drzymały.

Od dzisiaj jeździmy drugą, dotychczas zamkniętą, nitką ul. Niepodległości. Dotyczy to odcinka od skrzyżowania Niepodległości ze Skłodowską do skrzyżowania Niepodległości z Armii Krajowej.

Dziś, zamknięty został także wlot ulicy Bankowej od Niepodległości, a na odcinku do ulicy Drzymały ruch na tej ulicy odbywa się w obu kierunkach.

– Zamknięcie fragmentu ulicy Bankowej przy skrzyżowaniu z ulicą Niepodległości konieczne jest ze względu na wykonywanie głębokich wykopów na potrzeby przebudowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej – tłumaczy Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina. – Po zakończeniu robót sieciowych ruch zostanie przywrócony do stanu sprzed zamknięcia – dodaje, że te utrudnienia potrwają około tygodnia.

Przypominamy, aby stosować się do znaków drogowych ustawionych na czas robót. Kierowcy oraz piesi powinni zachować szczególną ostrożność. – Za utrudnienia w ruchu drogowym przepraszam – dodaje Jacek Mamiński.

Wszystkie utrudnienia, których jesteśmy obecnie świadkami, są spowodowane modernizacją jednej z głównych dróg w Lubinie. Remont obejmuje ulice: Ścinawską, Niepodległości, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Granitową. Na tę inwestycję Lubin otrzymał 25 mln zł unijnej dotacji. Cały projekt wyceniono na trochę ponad 29 mln zł, więc miasto ze swojego budżetu musi dołożyć jedynie 4,4 mln zł.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość