Zmarł wieloletni proboszcz lubińskiej parafii

Wielu lubinian wzięło udział w pogrzebie wieloletniego proboszcza parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Ksiądz Kazimierz Pracownik został pochowany dziś przed południem na lubińskim starym cmentarzu.

Ksiądz Kazimierz Pracownik zmarł 6 marca, w wieku 66 lat. Przez wiele lat mieszkał i pracował w Lubinie, tu też spędził ostatni czas, gdy przebywał na urlopie zdrowotnym.

Ksiądz Pracownik przyjął święcenia kapłańskie w 1980 rok. Pracował jako katecheta w salezjańskich parafiach, między innymi w Twardogórze, Środzie Śląskiej i Lubinie. Był proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Poniatowicach, a później parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie. Pracował na tym stanowisku kilka lat – od 1994 do 2003 roku.

W 2003 roku został proboszczem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni, gdzie przebywał do 2014 roku. Później otrzymał urlop zdrowotny i zamieszkał w Lubinie. Tu też został dziś pochowany. Mszę pogrzebową odprawili: biskup zielonogórsko-gorzowski senior Stefan Regmunt, biskup legnicki senior Stefan Cichy i biskup pomocniczy Marek Mendyk.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

10 komentarzy do "Zmarł wieloletni proboszcz lubińskiej parafii"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Jasia
Gość
Jasia
10 dni 4 godzin temu

Maniek,jeśli jesteś taki bohater tu to bądź bohaterem i pokaż swoją paskudną gębę.Jestes tylko tchórzliwy cwaniak na forum, obrażasz pokolenie mężczyzn swoją kulturą.

Jasia
Gość
Jasia
10 dni 4 godzin temu

Jaką hiena trzeba być i zerem aby obrażać człowieka po śmierci, ten Maniek to chyba jakiś degenerat że obraża człowieka który mu nic nie zrobił.A może to ten Maniek to nierobów i pasożyt społeczny.

Dawid (kolejarz)
Gość
Dawid (kolejarz)
10 dni 16 godzin temu

Znam od dziecka proboszcza Kazimierza był wspaniałym człowiekiem jeden jedyny któremu zależało natym aby nauczać o Bogu. Mieszkał kiedyś drzwi obok mojej cioci i zawsze przychodził i nauczal mnie religii.
Bede sie modlił zaniego.

Maniek
Gość
Maniek
10 dni 17 godzin temu

Jednego nierob mniej !

Buu
Gość
Buu
10 dni 16 godzin temu

Trochę szacunku dla zmarłego chamie.

Maniek
Gość
Maniek
10 dni 17 godzin temu

Jednego nieroba mniej !!!

loko
Gość
loko
10 dni 19 godzin temu

Zmarł 6-go mając 66 lat. 666 przypadek? nie sądzę.

Anon
Gość
Anon
10 dni 18 godzin temu

Pewnie o 6.66 rano

Karol
Gość
Karol
10 dni 20 godzin temu

Niech spoczywa w spokoju,niech z nieba nas poblogoslawi.Byl dobry jako człowiek i kapłan, będę się modlił za jego duszę.

Dawid (kolejarz)
Gość
Dawid (kolejarz)
10 dni 16 godzin temu

Karol byl on bardzo dobrym czlowiekiem to on nauczyl mnie przebaczac to on nauczyl mnie milosci do blizniego swego jak siebie samego. Moglbym wiele napisac onim dobrego

wpDiscuz