Zmarł sekretarz miasta

Dziś rano nadeszła bardzo smutna wiadomość – w wyniku nagłej i niespodziewanej choroby, w wieku 63 lat,  zmarł wieloletni urzędnik i sekretarz miasta Lech Dłubała.

W wyniku nagłej i niespodziewanej choroby, w wieku 63 lat zmarł wieloletni urzędnik i sekretarz miasta Lech Dłubała. Zawodowo – człowiek z ogromną wiedzą i kompetencjami, prywatnie – ukochany mąż, tata, dziadek. – Rodzina zawsze była dla mojego taty najważniejsza. Ciężko się pogodzić z tak ogromną stratą – mówi nam Marek Dłubała, syn śp. Lecha.

W urzędzie miejskim Lech Dłubała pracował przez 17 lat. Najpierw w latach 90. był inspektorem, a później naczelnikiem wydziału oświaty, kultury i kultury fizycznej. Po kilkuletniej przerwie do urzędu wrócił w 2002 roku jako dyrektor wydziału organizacji i kadr, a od 2009 roku pełnił funkcję sekretarza miasta.

Wcześniej szefował w ówczesnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, pracował także w urzędzie wojewódzkim w Legnicy, uczył w szkołach podstawowych nr 4 i 7.

Od zawsze był bardzo związany ze sportem. W latach 70. był medalistą mistrzostw Polski i członkiem kadry narodowej w maratonie. Jako trener w Lubinie wychował kilku medalistów mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w kategorii młodzików i juniorów.

A jakim człowiekiem był prywatnie? – Dla nas to był po prostu wspaniały tata. Ja i moja siostra zawsze byliśmy dla rodziców najważniejsi. Był ciepłym i wspaniałym człowiekiem z ogromnym sercem, nigdy nie odmówił nikomu pomocy. Kochał nas, a później także swoje wnuczki, dla nich to ukochany dziadek. Bardzo kochał naszą mamę, razem przeżyli razem prawie 40 lat. Bardzo będzie nam go brakowało – wspomina Marek Dłubała.

Lech Dłubała był jednym z najbliższych współpracowników prezydenta Roberta Raczyńskiego. – Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Lecha Dłubały, sekretarza miasta Lubina. Rodzinie zmarłego składam wyrazy szczerego współczucia. Odszedł nie tylko mój współpracownik, ale także przyjaciel – mówi prezydent Lubina Robert Raczyński.

Kondolencje rodzinie zmarłego składają też radni na co dzień współpracujący z Lechem Dłubałą. – Rodzinie i bliskim zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składa prezydium rady oraz radni Rady Miejskiej w Lubinie – podkreśla Dariusz Jankowski, wiceprzewodniczący tego gremium.

Podobne kondolencje płyną też od szefów sąsiednich samorządów: starosty Adama Myrdy, wójta gminy Lubin Tadeusza Kielana oraz burmistrza Ścinawy Krystiana Kosztyły.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, w samo południe, na nowym cmentarzu w Lubinie.

 

Udostępnij

  • wykop.pl