Złożą kwiaty pod krzyżem Sybiru

W najbliższą niedzielę, 16 września, o godzinie 18 mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie rozpoczną się obchody 79. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę oraz Światowego Dnia Sybiraka.

– Jak co roku po mszy świętej udamy się na cmentarz komunalny, gdzie wraz z sybirakami pod krzyżem Sybiru złożymy kwiaty i wieńce. Musimy pamiętać o Polakach, którzy podczas II wojny światowej przymusowo zostali zesłani na Syberię, tym bardziej, że z roku na rok jest ich z nami coraz mniej – mówi starosta lubiński Adam Myrda.

W obchodach wezmą udział strażacy z OSP z terenu powiatu lubińskiego oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali montaż słowno-muzyczny.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Złożą kwiaty pod krzyżem Sybiru"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Rocky
Gość
Rocky
6 dni 3 godzin temu

Tamte lata były tragiczne dla Polaków i Polski i trzeba o tym pamietać ale też nie można zapomnieć że obecny kształt Polski i w niej życie miały wpływ tamte czasy.Lubina polskiej miedzi wspaniałych kurortów górskich i nadmorskich itd.by Polskich tyle nie było

wpDiscuz