Zła passa trwa

364
W ramach 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin uległo na wyjeździe krakowskiej Wiśle 4:2. Bramki dla miedziowych strzelali Sasa Zivec i Sasa Balić, natomiast dla gospodarzy trafiali Michał Mak, dwie Paweł Brożek i Kamil Wojtkowski.

W 7 minucie meczu pierwsze zagrożenie stworzone przez Miedziowych. Dośrodkowywał z rzutu wolnego Starzyński, Guldan głową nad bramką. Chwilę później Czerwiński świetne dogrywa w pole karne Wisły, jednak Zivec z pięciu metrów spudłował. W 19 minucie Mak wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 22 minucie prowadzenie podwyższa Paweł Brożek. W 27 minucie kontaktowego gola dla Zagłębia zdobył Sasa Zivec. Dziesięć minut później po dośrodkowaniu Starzyńskiego bramkę głową zdobył Sasa Balic i doprowadził do remisu.
W 53 minucie Bartosz Kopacz faulował w polu karnym piłkarza Wisły Kraków i sędzia podyktował rzut karny. Po chwili arbiter spotkania dzięki interwencji VAR zmienił swoją decyzję i Miedziowi rozpoczęli od własnej bramki. W 58 minucie na prowadzenie ponownie wyprowadził gospodarzy Wojtkowski. W 65 minucie strzelec poprzedniej bramki spudłował w dogodnej sytuacji.W 84 minucie wynik spotkania podwyższył Paweł Brożek. W 89 minucie uderzeniem głową próbował Guldan, jednak górą Buchalik.

KGHM Zagłębie Lubin swój kolejny mecz rozegra 13 września na własnym boisku z Wisłą Płock. Póki co Miedziowi zajmują trzynastą lokatę w ligowej tabeli.

Wisła Kraków: 22. Michał Buchalik – 19. David Niepsuj, 5. Lukas Klemenz, 2. Rafał Janicki, 4. Maciej Sadlok – 16. Jakub Błaszczykowski, 28. Vukan Savićević (65, 9. Rafał Boguski), 15. Jean Carlos Silva, 26. Kamil Wojtkowski, 7. Michał Mak(85, 18. Chuca) – 23. Paweł Brożek (89, 59. Przemysław Zdybowicz).

KGHM Zagłębie Lubin: 12. Konrad Forenc – 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 55. Damian Oko, 3. Saša Balić – 44. Alan Czerwiński (86, 39. Damjan Bohar), 24. Jakub Tosik (75, 9. Rok Sirk), 99. Bartosz Slisz, 18. Filip Starzyński, 7. Saša Živec (86, 8. Łukasz Poręba) – 17. Patryk Szysz.