„Zimna wojna” jeszcze raz na wielkim ekranie

Kto jeszcze nie widział „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego, teraz będzie miał okazję. Produkcja ta wyświetlona zostanie w najbliższym Kinie Konesera w lubińskim Heliosie 5 listopada.

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi czas spędzony w kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne.

Produkcje Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych.

Seanse odbywają się zazwyczaj w poniedziałki. Najbliższy pokaz w ramach tego cyklu 5 listopada. Kinomanii obejrzą „Zimną wojnę” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, laureata Złotej Palmy w Cannes dla najlepszego reżysera („Zimna wojna”), laureata Oscara za „Idę” i zdobywcy Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni.

Widzowie wybiorą się w sentymentalną i niezwykle malowniczą podróż do powojennej Polski i Europy wraz z głównymi bohaterami tego niezwykłego filmu – Zulą (Joanna Kulig) i Wiktorem (Tomasz Kot). Wybitny obraz Pawła Pawlikowskiego według jego scenariusza oprawiony jest klimatyczną muzyką od ludowych przyśpiewek począwszy, poprzez jazz na muzyce zadymionych paryskich kafejek skończywszy. Autor i aktorzy zabierają nas w czarno-białych kadrach w podróż po Polsce, Berlinie, Paryżu i Jugosławii oraz – co ważniejsze – po mapie ich wielkiej miłości. W tle opanowana socjalistyczną fascynacją Polska Ludowa. Tło polityczne zdaje się mieć dla Pawlikowskiego znaczenie o tyle, że miłość Zuli i Wiktora nie może przetrwać pod butem stalinizmu.

Kolejny pokaz w ramach cyklu Kino Konesera odbędzie się 19 listopada. Wyświetlony zostanie film „Jak pies z kotem”.

Szczegóły można znaleźć na stronie www.helios.pl.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz