Ziemia Lubińska przypieczętowała awans do 2 ligi

862

Runda wiosenna zdecydowanie należała do piłkarek nożnych Janusza Przybyło i Waldemara Brockiego. Wysokie zwycięstwa, mądra gra z przodu i solidna defensywa. W tym sezonie reprezentantki LUKS Ziemi Lubińskiej Czerniec zdominowały rozgrywki i dzięki temu wywalczyły awans do 2 ligi kobiet!

Zwycięstwem 8:0 (6:0) zakończyły rozgrywki 3 ligi kobiet piłkarki Ziemi Lubińskiej Czerniec. Tym rezultatem przypieczętowały awans do 2 ligi. Po ostatnim gwizdku wraz z publicznością, zespół LUKS Ziemi Lubińskiej świętował sukces! Było wzruszenie, radosne okrzyki i gratulacje.

– Nie wiem jak mam w tej chwili zebrać myśli, bo to wspaniałe uczucie. Myśmy nigdy nie spadli. Teraz, jesteśmy na tym samym poziomie po pięciu latach. Ostatni raz byliśmy w drugiej lidze w 2010 roku. Nigdy nie spadliśmy. Świetnie! Mamy wspaniałą drużynę i tylko dobra wola samorządu, aby nas wspierała i będzie jeszcze lepiej! Dziewczyny zasługują na to, aby im pomóc. Nie patrzmy tylko na męski futbol, bo w żeńskiej piłce nożnej też jest sporo serca i dajmy im okazję, aby mogły zajmować się sportem, jaki kochają – przyznaje Janusz Przybyło, szkoleniowiec LUSK Ziemi Lubińskiej Czerniec.

Ostatni raz w 2 lidze, LUKS Ziemia Lubińska Czerniec była w 2009 roku. Po pokonaniu w barażach Unii Skierniewice i Sztormu Gdynia, w 2010 roku drużyna pod nazwą LUKS Ecoren Ziemia Lubińska, awansowała do 1 ligi. Rok później władze klubu oddały dziewczęta pod opiekę Zagłębia Lubin. Sekcja na chwilę przestała istnieć, ale szybko zarząd i trenerzy reaktywowali zespół w październiku 2011 roku. Seniorki zgłoszono do 3 ligi. Po wielu latach piłkarki Ziemi Lubińskiej awansowały do upragnionej 2 ligi. Ukształtowany zespół ma wielkie ambicje i liczy na dalszy rozwój i wspinanie się po kolejnych szczeblach w żeńskich rozgrywkach.

– Pracy wkładamy bardzo dużo. Cel osiągnięty po ciężkich treningach. Uzyskałyśmy awans dzięki temu, że tworzymy kolektyw. Jestem dumna z dziewczyn, że zostawiły tyle serca w tym mecz i razem z kibicami mogliśmy do świętować. To początek nowej ery. Jest wzruszenie, a sukces smakuje znakomicie – podkreśla Justyna Walter, golkiper LUKS Ziemi Lubińskiej Czerniec.

Piłkarkom gratulował także Adam Myrda, starosta lubiński, który od wielu lat wspiera różne sekcje sportowe, w tym także LUKS Ziemię Lubińską Czerniec.

– Wydaje mi się, że wszyscy kibice obecni podczas tego meczu odczuwali to samo. Wielkie emocje i wrażenia, a także satysfakcja, że piłka nożna kobieca po długich latach wraca do wyższych klas rozgrywkowych. Pamiętajmy, że nasze piłkarki grały w ekstraklasie. Mama nadzieję, że tym awansem rozpoczęły marsz ku kolejnym awansom – puentuje Adam Myrda.

LUKS Ziemia Lubińska Czerniec – Polonia Środa Śląska 8:0 (6:0)
Bramki: 1:0 Kinga Koronkiewicz 4′, 2:0 Monika Jakimiak 9′, 3:0 Katarzyna Bosacka 19′, 4:0 Gabriela Kowalik 24′, 5:0 Gabriela Kowalik 33′, 6:0 Marta Mętel 40′, 7:0 Kalina Plekan 52′, 8:0 Magdalena Malinowska 77′.

Fot. Mariusz Babicz

 

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość