Zespół Szkół i Placówek Oświatowych świętował setkę

5

Wyjątkową, bo setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, świętowali uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, podczas której śpiewano pieśni wojskowe i biesiadne, wspólnie tańczono oraz rozwiązywano quizy i zagadki o tematyce patriotycznej.

Rano na sali gimnastycznej spotykali się uczniowie klas szkoły podstawowej oraz przysposabiającej do pracy, na warsztatach związanych z krzewieniem patriotyzmu. Dzieci wspólnie tańczyły tańce narodowe, śpiewały pieśni wojskowe i biesiadne, rozwiązywały gry dydaktyczne z mapą, quizy i zagadki związane z polskimi symbolami i zabytkami.

Wszystko przebiegało w uroczystej atmosferze pod okiem nauczycieli: Ewy Waszewskiej, Elżbiety Rękawicznej oraz Aldony Karlak.

O godz. 11.00 cała społeczność ZSiPO spotkała się na uroczystym apelu z udziałem zaproszonych gości: Grupy Rekonstrukcyjnej 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej gen. Sosabowskiego, kadetów klasy mundurowej III Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie oraz zuchów i harcerzy Hufca ZHP Lubin.

Punktualnie o godz.11.11 wspólnie i głośno odśpiewano hymn narodowy. Wielkie emocje wzruszenia udzieliły się wszystkim podczas etiudy pantomimicznej, patriotycznego rapu, pieśni nawiązujących do wielkich wydarzeń historycznych związanych z Polską.

Uroczystość uświetniły wystąpienia gości: historia 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej, dzień z życia kadeta oraz pieśni i wiersz w wykonaniu zuchów i harcerzy. W trakcie apelu podsumowano także konkurs plastyczny pt. „Barwy Niepodległej”, gdzie uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.

W trakcie uroczystości odbył się także miniturniej zagadek związanych z zabytkami, symbolami i geografią Polski. Dzieci i opiekunowi zdziwili się, że uroczystość tak szybko minęła. Na zakończenie wspólnie wykonano biało-czerwoną kartoniadę do piosenki pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem” i udało się stworzyć wspólnie olbrzymią papierową biało-czerwoną flagę.

Uroczysty apel przygotowali nauczyciele: Gabriela Klimas, Aldona Karlak, Edyta Kret, Grażyna Łępicka, Mariola Kamionka, Leonarda Fuczek, Renata Malec, Elżbieta Adamik, Elżbieta Kęcik-Kłapouszczak, Radosłąw Kobyłecki oraz Łukasz Nowicki.

Po uroczystości odbyły się także warsztaty muzyczne dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej pod kierownictwem Pani Iwony Dyjur.

Źródło: Łukasz Nowicki/ZSiPO w Lubinie

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość