Ze Szczecina z dwoma punktami

58

W drugim spotkaniu w ramach rozgrywek PlusLigi, ekipa Patricka Dulfosa zmierzyła się z Espadonem Szczecin. Cuprum Lubin zwyciężyło dopiero po tie-breaku.

Po błędzie w przyjęciu gospodarzy, wynik meczu otworzyli podopieczni Patricka Duflosa. Amerykański przyjmujący Jeffrey Manzel po chwili zrekompensował zły początek i doprowadził do stanu 1:1. Zawodnik ten zdobywał kolejne punkty dla Espadonu i szybko gospodarze wyszli na prowadzenie 4:2.

Za sprawą Estończyków Roberta Tähta i Keitha Puparta, zespół z Lubina dogonił rywali i mieliśmy remis na tablicy wyników. W późniejszym czasie podopieczni Patricka Duflosa odrzucili miejscowych od siatki i zaczęli skuteczniej atakować ze skrzydeł. Błędy własne Espadonu i dobry akcent w ataku Łukasza Kaczmarka sprawiły, że tego seta wygrało Cuprum, 22:25.

Przyjmujący Cuprum Robert Täht, otworzył wynik drugiej części meczu. We znaki w tym secie dał się atakujący Mateusz Malinowski, który zaprezentował bardzo dobrą zagrywkę. Dzięki temu Espadon wyszedł na wysokie prowadzenie 7:4. Goście utrzymywali sporą różnicę punktową do końca seta wygrywając ostatecznie 25:17.

Trzeci set był grany na przewagi. Dobrze w elemencie zagrywki spisywał się Fin Eemi Tervaportti. Również we znaki Cuprum dał się środkowy Bartosz Gawryszewski. Po niesamowicie wyrównanej batalii zwycięsko w tej części meczu wyszła ekipa Cuprum. Czwarty set był równie zacięty. Końcówka zdecydowanie należała do młodszej części Espadonu, a w ekipie Cuprum brylował reprezentant Polski – Łukasz Kaczmarek. Zwyciężył Espadon, 31:29. Czekał nas tie-break.

Początek piątego seta do skuteczne ataki Mateusza Malinowskiego po stronie Espadonu i Łukasza Kaczmarka w ekipie Cuprum Lubin. Spotkanie w dalszym ciągu było grane na przewagi, ale końcówka należała do przyjezdnych, którzy wygrali 13:15 i cały mecz 2:3. W najbliższą sobotę ekipa Patricka Dulfosa podejmie w Hali RCS ekipę z Kielc.

PlusLiga, 2. kolejka, Hala Arena Szczecin
Espadon Szczecin – Cuprum Lubin 2:3 (22:25, 25:17, 23:25, 31:29, 13:15)

Espadon Szczecin: Gałązka, Kluth, Duff, Kowalski, Kacperkiewicz, Malinowski, Ruciak, Wika, Tervaportti, Gawryszewski, Menzel, Liero: Jaskuła, Murek, Mihułka.

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Michalski, Terzić, Gorzkiewicz, Patucha, Täht, Gunia, Biegun, Smoliński, Masný, Hain, Libero: Kryś, Makoś.