Zbierają pieniądze na sztandar

Proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła poparł inicjatywę mieszkańców wsi Czerniec, którzy chcą uczcić patronkę górników św. Barbarę. W parafii trwa zbiórka pieniędzy na sztandar, który będzie uświetniał wszystkie uroczystości religijne w kościele filialnym w Czerńcu.

fot. Pixabay

Kult św. Barbary jest w naszym regionie bardzo żywy. Trudno się dziwić, o jej opiekę proszą na co dzień nie tylko pracownicy miedziowego holdingu, ale także ich rodziny i przyjaciele. Mieszkańcy Czerńca uznali, że zbliżająca się Barbórka to doskonały okres, by w sposób wyjątkowy oddać cześć św. Barbarze. – Mamy już gotowy projekt sztandaru, w skali 1:1. Liczymy, że nowy piękny sztandar uda się zaprezentować parafianom już podczas grudniowej uroczystej mszy św. w intencji górników w naszym kościele – mówi Patrycja Jugo, jedna z inicjatorek tego przedsięwzięcia.

Pomoc zadeklarował już Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin. – To szczytny cel i bardzo dobry pomysł, dlatego nie trzeba było mnie namawiać do sięgnięcia do portfela – mówi wójt z uśmiechem.

Osoby, które chciałyby wspomóc finansowo powstawanie sztandaru, mogą to zrobić ofiarując datki po mszy lub też kontaktując się bezpośrednio z księdzem Tadeuszem Żurkiem, proboszczem parafii tel. 76 841 88 44.

Źródło: SR/ ug.lubin.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz