Trener reprezentacji Polski juniorów Michał Bąkiewicz w porozumieniu z Pionem Sportu i Szkolenia PZPS podał szeroką listę zawodników z którymi będzie pracował w najbliższym sezonie.
Trener Michał Bąkiewicz po mistrzostwach Polski juniorów w Dębicy ogłosił szeroką kadrę narodową, z której do 30 kwietnia wyłoni dziewiętnastu zawodników na pierwsze zgrupowanie reprezentacji w Zakopanem.
Dla biało-czerwonych juniorów w tym sezonie imprezą docelową są mistrzostwa świata U-21 w Bahrajnie, które odbędą się w dniach 18-27 lipca 2019.
Skład szerokiej reprezentacji Polski juniorów (rocznik 1999/2000) na sezon 2019:
ADAMCZYK SEBASTIAN – BBTS Bielsko-Biała, ŚRODKOWY
BŁAŻEJ ARTUR – Jastrzębski Węgiel, ROZGRYWAJĄCY
CZERWIŃSKI JAKUB – NTS Trójka Nakło (SMS Spała), PRZYJMUJĄCY
CZYREK MACIEJ – AKS Rzeszów, LIBERO
CZYRNIAŃSKI PATRYK – Jastrzębski Węgiel, PRZYJMUJĄCY
CZYŻYK DAMIAN – Stowarzyszenie Częstochowska Siatkówka (SMS Spała), ŚRODKOWY
FIRSZT BARTOSZ – BBTS Bielsko Biała, PRZYJMUJĄCY
GRYGIEL FILIP – SK Górnik Radlin (SMS Spała), ATAKUJĄCY
JANIKOWSKI MATEUSZ – ONICO Warszawa, PRZYJMUJĄCY
JANUSZ PIOTR – AGH Kraków, ŚRODKOWY
KAPICA REMIGIUSZ – Stowarzyszenie Częstochowska Siatkówka (SMS Spała), ATAKUJĄCY
KAZIMIERCZAK JĘDRZEJ – Gwardia Wrocław, ŚRODKOWY
KOSIBA KAMIL – KPS „Kielce”, PRZYJMUJĄCY
MICHALAK BARTOSZ – KS Wifama Łódź (SMS Spała), ŚRODKOWY
NOWAK WIKTOR – BBTS Bielsko-Biała, ROZGRYWAJĄCY
PAWLUN DAWID – Trefl Gdańsk, ROZGRYWAJĄCY
PORĘBA MATEUSZ – AZS UWM Olsztyn, ŚRODKOWY
PROKOPCZUK RAFAŁ – KS AZS Częstochowa, ROZGRYWAJĄCY
RAJSNER WIKTOR – Norwid Częstochowa, ŚRODKOWY
SAWICKI MIKOŁAJ – BBTS Bielsko-Biała, PRZYJMUJĄCY
SOKOŁOWSKI DAWID – AZS UWM Olsztyn, PRZYJMUJĄCY
STĄSIEK PRZEMYSŁAW – AGH Kraków, LIBERO
SZWED WOJCIECH – Jastrzębski Węgiel, PRZYJMUJĄCY
SZYMURA KAMIL – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, LIBERO
TEKLAK DOMINIK – Stowarzyszenie Częstochowska Siatkówka, LIBERO
WITEK MATEUSZ – Łuczniczka Bydgoszcz, ATAKUJĄCY
WNUK KACPER – Trefl Gdańsk, ATAKUJĄCY
ZAWALSKI BARTŁOMIEJ – Cuprum Lubin, ŚRODKOWY
ZIELIŃSKI BARTŁOMIEJ – KS Metro Warszawa, PRZYJMUJĄCY
Sztab trenerski i medyczny:
MICHAŁ BĄKIEWICZ – I trener
MATEUSZ GRABDA – II trener
PIOTR PSZCZOŁA – Trener przygotowania fizycznego
GRZEGORZ KRYSTKIEWICZ – Statystyk
PIOTR TATARADZIŃSKI – Trener odnowy
ANDRZEJ WOŁKOWYCKI – Team manager