Zaśpiewają Niemena – ostatnia szansa, by się zgłosić. Gwiazdą będzie Nadija

611

To już ostatnia szansa, by zgłosić się do Lubińskiego Przeglądu Twórczości Czesława Niemena. Organizatorzy, czyli Szkoła Podstawowa nr 12, szukają wokalistów nie tylko wśród uczniów szkół, ale też dorosłych, którzy chcieliby wystartować w konkursie. Podczas finału, który odbędzie się w maju, gościnnie wystąpi zespół Nadija, który znany jest między innymi z udziału w show „X-Factor”.

To będzie już trzecia edycja Przeglądu Twórczości Czesława Niemena. Pomysł pojawił się gdy lubińskie Gimnazjum nr 1 zyskało imię Czesława Niemena. Szkoła chciała tym konkursem przybliżyć lubinianom postać artysty. Dziś – gdy gimnazja zlikwidowano – tradycję tę kontynuuje Szkoła Podstawowa nr 12, której od ubiegłego roku patronuje Czesław Niemen.

– Zależy nam na propagowaniu twórczości artysty, ale też wspieraniu osób uzdolnionych i rozwijaniu ich talentów estradowych – mówi Wiesław Bartoszewicz, dziś wicedyrektor SP 12, a dawniej szef wspomnianego gimnazjum.

Przegląd ma formę konkursu i skierowany jest do wokalistów i zespołów-amatorów. Uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych z całej Polski. Każdy musi wykonać dwa utwory: z repertuaru Czesława Niemena oraz z repertuaru polskich wykonawców, którzy działali w czasach artystycznej kariery Czesława Niemena, może to być też utwór własny zrealizowany w duchu twórczości patrona przeglądu

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. Do końca kwietnia przyjmowane są zgłoszenia (termin został wydłużony, bo wstępnie wyznaczono go na 19 kwietnia). Trzeba wypełnić formularz, który wraz z regulaminem publikujemy poniżej, i dostarczyć do organizatora, czyli Szkoły Podstawowej nr 12 w Lubinie. Ponadto do zgłoszenia trzeba dołączyć link do YouTube z nagraną za pomocą smartfona prezentacją wskazanych w zgłoszeniu utworów.

Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze te najlepsze. Wybrani wykonawcy wystąpią podczas finału, który odbędzie się 17 maja w Centrum Kultury Muza. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Każdy fan twórczości Czesława Niemena może przyjść na finał, by posłuchać występów artystów. Gala rozpocznie się o godzinie 12 w sali widowiskowej Centrum Kultury Muza. Bilety kosztują 10 zł.

Gwiazdą koncertu będzie zespół Nadija. W skład grupy wchodzą: Andrzej Kajfasz (wokalista), Paweł Basałyga (skrzypce), Jarosław Klinkiewicz (akordeon), Radek Koźba (gitara elektryczna), Fabian Krawczyk (gitara basowa), Maciej Hass (perkusja). Nadija brała udział w telewizyjnych programach „Szalone Fabryki Polskiej Muzyki” oraz „X-Factor”, gdzie otrzymała od jurorów w składzie: Tatiana Okupnik, Ewa Farna, Kuba Wojewódzki i Czesław Mozil cztery razy „Tak”.

Muzyka grupy to mieszanka rocka, folku, ska oraz reggae. Utwory zespołu łączą tradycję wielu kultur słowiańskich i mniejszości etnicznych. Teksty piosenek pisane są w języku łemkowskim, ukraińskim oraz polskim. Zespół koncertuje na terenie całej Polski oraz poza granicami kraju m.in. w Kanadzie, Niemczech, Czechach oraz na Ukrainie.

Więcej informacji na stronie szkoły i na Facebooku.

Regulamin i karta zgłoszenia

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość