Zapraszają całe rodziny na bal

Niepełnosprawność to nie jest koniec świata. Trzeba walczyć z chorobą, ale z drugiej strony dostrzegać radość życia – z takiego założenia wychodzą członkowie Fundacji Tuba, którzy organizują zimowy bal kostiumowy dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin.

Jesteśmy mamami niepełnosprawnych dzieci, ale nasze rodziny są radosne. Staramy się dostrzegać tę radość życia i zarażać nią nasze dzieci – mówią o sobie członkinie fundacji. Lubinianki przyznają, że rodzice dzieci niepełnosprawnych nie mają okazji, by się spotkać i porozmawiać. Stad pomysł na zorganizowanie balu.

– My, rodzice, ciągle się mijamy na rehabilitacjach czy w przychodniach. Widzimy, że wiele z tych rodzin jest smutnych. Skupiają się wyłącznie na chorobie, na tym co złe, na ciągłym braku pieniędzy. Chcemy zarazić ich radością i zachęcić do wspólnej zabawy – mówi Agnieszka Jałosińska z Fundacji Tuba.

Organizatorzy zapraszają na bal całe rodziny. Chcą, by przyszły mamy, tatusiowe i całe rodzeństwo. – Zależy nam też, by dotrzeć do rodzeństwa chorych dzieci. Pokazać im, że nie tylko one mają niepełnosprawnego brata czy siostrę, jak się bawić z takim chory rodzeństwem, jak razem spędzać czas – opowiada lubinianka.

Bal odbędzie się 3 lutego w sali kościoła pw. św. Jana Bosko w Lubinie. Ilość miejsc jest ograniczona, sala jest w stanie pomieścić około 100 osób. Konieczne są więc zapisy telefoniczne (szczegóły na plakacie obok).

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz