Zanam z medalem za innowację

Produkowany przez KGHM Zanam samojezdny wóz strzelniczy WS-172 zdobył medal w konkursie „Innowacyjne rozwiązania w budowie maszyn i urządzeń górniczych: Innowacyjny produkt” podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutnictwa w Katowicach.

Fot. materiały prasowe

Maszyna, którą Zanam produkuje we współpracy z również należącą do grupy KGHM firmą Nitroerg, został uznany za najbardziej innowacyjny w kategorii „Nowe maszyny”.

Jury złożone z naukowców i branżowych specjalistów doceniło zastosowane w nim rozwiązania, pozwalające na skrócenie przygotowania przodków do strzelania oraz zdecydowanie podnoszące bezpieczeństwo całego procesu. Wóz wyróżnia też napęd bateryjny układu roboczego i nowa konstrukcja kosza, które umożliwiają górnikom strzałowym natychmiastowe ładowanie otworów strzałowych po wjechaniu do przodka, chroniąc ich jednocześnie przed obwałem skał. Zastosowanie baterii zamiast silnika spalinowego eliminuje natomiast emisję spalin i ciepła do otoczenia. Maszyna wyposażona jest także w ergonomiczną kabinę operatora, zwijak przewodu matrycy emulsji i ekran z wizualizacją parametrów pracy układu jezdnego i roboczego.

 

To już kolejna nagroda dla Zanamu. Wcześniej laury zdobyły m.in. produkowane przez legnicką spółkę ładowarki i wozy wiercące.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Zanam z medalem za innowację"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Strzałowyyyy
Gość
Strzałowyyyy
9 miesięcy 18 dni temu

Przy normalnej obrywce stropu to ja tym łańcuchom daję 2 dni życia potem poprawiamy producenta i spawamy normalny profil a nie wynalazek

wpDiscuz