Zamieszanie w urzędach, CEPIK nie działa

Chaos, zamieszanie i… niedziałający system – to kolejna „dobra zmiana”, jaką zafundowało nam tym razem ministerstwo cyfryzacji. Od wczoraj wprowadzono nowy system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców CEPIK, który miał pomóc w sprawniejszej rejestracji pojazdów. Miało być szybciej, a wyszło jak zwykle. Mieszkańcy naszego powiatu, którzy chcą zarejestrować pojazdy, stoją w kolejkach, a potem odchodzą z kwitkiem. Podobna sytuacja jest w całej Polsce.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, CEPIK został wczoraj uruchomiony w całej Polsce. Miał on zapewnić łatwiejszy i szerszy dostęp do bazy danych o pojazdach, a jedna z ważniejszych zmian dotyczy przeglądów, za które trzeba zapłacić z góry, czyli jeszcze przed oględzinami auta. Wynik takiego przeglądu, czy to pozytywny czy negatywny, zostanie automatycznie wprowadzony do bazy danych CEPIK, co ma eliminować z ruchu drogowego pojazdy w złym stanie technicznym. Nowy system nie działa jednak jak należy.

– Robimy co w naszej mocy, żeby skutecznie rejestrować pojazdy i wykonywać wszystkie czynności z tym związane, lecz nowy system CEPIK znacznie nam to utrudnia. Zdarza się, że po wpisaniu numerów rejestracyjnych, wyskakują nam dane zupełnie innego pojazdu, albo system w ogóle nie podaje nam żadnych danych. W takiej sytuacji nie da się skutecznie zarejestrować pojazdu. Mamy nadzieję, ze problem zostanie szybko rozwiązany, a my będziemy mogli kompleksowo obsługiwać mieszkańców – mówi i Beata Rybicka, kierownik Biura Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lubinie.

W starostwie wciąż jest tłoczno, niektórzy kilka razy podchodzą do okienka i próbują zarejestrować swój pojazd. Niestety, często i tak muszą odejść z kwitkiem. Jedni się denerwują, inni wykazują się ogromną tolerancją i zrozumieniem dla pracowników Biura Komunikacji.

– To przecież nie jest wina tych pracowników. Robią, co mogą. Proszą nieraz, żeby chwilę poczekać, że może system zacznie działać. Mi się niestety nie udało zarejestrować samochodu, mimo kilku prób i będę musiał przyjść raz jeszcze za kilka dni. Sprawą powinno zająć się ministerstwo cyfryzacji i jak najszybciej usunąć problem – mówi jeden z mieszkańców Lubina.

Problem dotyczy całej Polski. Biura Komunikacji w innych miastach mają dokładnie te same problemy co w Lubinie, a niektóre nawet zostały całkowicie zamknięte aż do momentu rozwiązania problemów z systemem.

– Jeśli ktoś może wstrzymać się przez kilka dni z rejestracją pojazdu czy wyrobieniem wtórnika dowodu rejestracyjnego lub jego wymianą, to prosimy żeby poczekać, aż CEPIK zacznie działać jak należy. W tej chwili sami nie wiemy, kiedy problem zostanie rozwiązany, ale mamy nadzieję, że jak najszybciej – dodaje Beata Rybicka.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

17 komentarzy do "Zamieszanie w urzędach, CEPIK nie działa"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Ping Pong Kong
Gość
Ping Pong Kong
8 miesięcy 3 godzin temu

Redaktorzy portalu, jak widzę, nieustannie robią kampanię wyborczą Panu Raczyńskiemu, znowu plując na PiS. Żenada.

Ludek 2
Gość
Ludek 2
8 miesięcy 3 dni temu

Do taki sobie wiejski ludek zastanów się co piszesz. Masz chyba kompleksy wobec swojej osoby dlatego takie bzdury piszesz!

TAKI SOBIE WIEJSKI LUDEK
Gość
TAKI SOBIE WIEJSKI LUDEK
8 miesięcy 4 dni temu
A może- ktoś w „redakcji” by się pofatygował i włączył myślenie? A może- to nie wina systemu? A może- to nierozgarnięte miernoty nie potrafią obsłużyć nowego systemu? A może, a może…. i tu cytat: Chaos, zamieszanie i… niedziałający system – to kolejna „dobra zmiana”, jaką zafundowało nam tym razem ministerstwo cyfryzacji. koniec cytatu… i co do tego ma ministerstwo cyfryzacji i ,, dobra zmiana” skoro w urzędach siedzą miernoty zajęte tylko sobą a nie pracą jaką mają wykonać. Żaden nawet najlepszy program nie zastąpi umiejętności człowieka a z tym jak jest w polskich urzędach to widzimy na co dzień. Gdyby… Czytaj więcej »
hehehe
Gość
hehehe
8 miesięcy 3 dni temu

Sporo prawdy w tym co piszesz 🙂 A co do wymiany dowodu chyba trafiłem na tą samą osobę bo miałem podobne doświadczenie z tym związane 😀

Rocky
Gość
Rocky
8 miesięcy 4 dni temu

To mały pikuś z odkrytym smrodem w Wawie im dywanik wyżej to smród coraz większy

marek
Gość
marek
8 miesięcy 4 dni temu

Tak samo nie działaja KAMERY w mieśćie tylko działaja Rynek i Baseny, OPERATOR NIESPIJ. bo Cie okradna .

Alek
Gość
Alek
8 miesięcy 4 dni temu

Rr kazal na portalu cisnac po dobrej zmianie a efekt bedzie odwrotny. Ludzie cie w koncu zaszufladkuja do platformy. Ale zapomnialem ..bezpartyjny haha zalosne

hahahaha
Gość
hahahaha
8 miesięcy 5 dni temu

tak to juz jest ze jak cos sie zmienia to trzeba sie troche pomeczyc jak robisz remont mieszkania to też nie zrobisz w jeden dzien a widze droga redakcja nie lubi zmian na lepsze to moze lepiej zeby bylo jak za komuny albo w ogóle nie bylo somochodów i problem z głowy

ankieter
Gość
ankieter
8 miesięcy 5 dni temu

urząd robi co może, żeby petentom żyło się lepiej. w tym celu uchwalono dodatkową przerwę na kawę, zamówiono z pobliskiej cukierni kolejną dostawę sernika, a żeby podkreślić tolerancje i wyrozumiałość – niewątpliwa cnotę lubińskich urzędników 3 razy w tygodniu zamawia się kebab. na koniec ludowe przysłowie: gdy w urzędzie banda leni, nawet CEPIK nic nie zmieni.

Irecki
Gość
Irecki
8 miesięcy 5 dni temu

Widzę że redakcja wolałaby niemieckie PO…. Boli „Dobra zmiana” ?
Autor tego artykułu „WON” pasuje idealnie.
Rozumiem, że redakcja czeka na potknięcia …. może jakiś pozytyw.” Bo może my jako lubinianie zaczniemy oceniać również ,,,,,”

moon
Gość
moon
8 miesięcy 5 dni temu

Efekt dobrej zmiany ? A może wina Tuska 🙂

brej
Gość
brej
8 miesięcy 5 dni temu

Szanowni Państwo, mam dziwne wrażenie, że ten artykuł mógłby się skończyć na „Zamieszanie w urzędach”. I wszystko wiadomo 😀

Babol
Gość
Babol
8 miesięcy 5 dni temu

i tak się stoi tyle po urzędach z systemami biletowymi, że dzień w ta czy w tamta… Strasza znowu. Lepsza dobra zmiana jak to co kiedys

Kruwek
Gość
Kruwek
8 miesięcy 5 dni temu

Armagedon!!! Dobra dobra. Slyszalem ze z systemem czy nie i tak nic sie nie da zalatwic? Najpierw posprzatajcie u siebie a potem sie czepiajcie innych? 🙂

Aga
Gość
Aga
8 miesięcy 5 dni temu

No to cepem go,albo cepikiem :)))

Rocky
Gość
Rocky
8 miesięcy 5 dni temu

Jak widać efekt,,dojnej zmiany,, i tu zaczął działać.Diabełki się wkradł i coś poprzegryzały ale to nic sw Jarosław że swoją sektą coś wymyślą a winny jak zawsze będzie….

yetick
Gość
yetick
8 miesięcy 5 dni temu

Może to nie tylko wina systemu ale też prawda o pojazdach szczególnie sprowadzonych która nie mieści się w jego ramach 😀

wpDiscuz