Zamieszanie w urzędach, CEPIK nie działa

Chaos, zamieszanie i… niedziałający system – to kolejna „dobra zmiana”, jaką zafundowało nam tym razem ministerstwo cyfryzacji. Od wczoraj wprowadzono nowy system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców CEPIK, który miał pomóc w sprawniejszej rejestracji pojazdów. Miało być szybciej, a wyszło jak zwykle. Mieszkańcy naszego powiatu, którzy chcą zarejestrować pojazdy, stoją w kolejkach, a potem odchodzą z kwitkiem. Podobna sytuacja jest w całej Polsce.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, CEPIK został wczoraj uruchomiony w całej Polsce. Miał on zapewnić łatwiejszy i szerszy dostęp do bazy danych o pojazdach, a jedna z ważniejszych zmian dotyczy przeglądów, za które trzeba zapłacić z góry, czyli jeszcze przed oględzinami auta. Wynik takiego przeglądu, czy to pozytywny czy negatywny, zostanie automatycznie wprowadzony do bazy danych CEPIK, co ma eliminować z ruchu drogowego pojazdy w złym stanie technicznym. Nowy system nie działa jednak jak należy.

– Robimy co w naszej mocy, żeby skutecznie rejestrować pojazdy i wykonywać wszystkie czynności z tym związane, lecz nowy system CEPIK znacznie nam to utrudnia. Zdarza się, że po wpisaniu numerów rejestracyjnych, wyskakują nam dane zupełnie innego pojazdu, albo system w ogóle nie podaje nam żadnych danych. W takiej sytuacji nie da się skutecznie zarejestrować pojazdu. Mamy nadzieję, ze problem zostanie szybko rozwiązany, a my będziemy mogli kompleksowo obsługiwać mieszkańców – mówi i Beata Rybicka, kierownik Biura Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lubinie.

W starostwie wciąż jest tłoczno, niektórzy kilka razy podchodzą do okienka i próbują zarejestrować swój pojazd. Niestety, często i tak muszą odejść z kwitkiem. Jedni się denerwują, inni wykazują się ogromną tolerancją i zrozumieniem dla pracowników Biura Komunikacji.

– To przecież nie jest wina tych pracowników. Robią, co mogą. Proszą nieraz, żeby chwilę poczekać, że może system zacznie działać. Mi się niestety nie udało zarejestrować samochodu, mimo kilku prób i będę musiał przyjść raz jeszcze za kilka dni. Sprawą powinno zająć się ministerstwo cyfryzacji i jak najszybciej usunąć problem – mówi jeden z mieszkańców Lubina.

Problem dotyczy całej Polski. Biura Komunikacji w innych miastach mają dokładnie te same problemy co w Lubinie, a niektóre nawet zostały całkowicie zamknięte aż do momentu rozwiązania problemów z systemem.

– Jeśli ktoś może wstrzymać się przez kilka dni z rejestracją pojazdu czy wyrobieniem wtórnika dowodu rejestracyjnego lub jego wymianą, to prosimy żeby poczekać, aż CEPIK zacznie działać jak należy. W tej chwili sami nie wiemy, kiedy problem zostanie rozwiązany, ale mamy nadzieję, że jak najszybciej – dodaje Beata Rybicka.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Ping Pong Kong
Ping Pong Kong
11 miesięcy 2 dni temu

Redaktorzy portalu, jak widzę, nieustannie robią kampanię wyborczą Panu Raczyńskiemu, znowu plując na PiS. Żenada.

Ludek 2
Ludek 2
11 miesięcy 6 dni temu

Do taki sobie wiejski ludek zastanów się co piszesz. Masz chyba kompleksy wobec swojej osoby dlatego takie bzdury piszesz!

TAKI SOBIE WIEJSKI LUDEK
TAKI SOBIE WIEJSKI LUDEK
11 miesięcy 6 dni temu
A może- ktoś w „redakcji” by się pofatygował i włączył myślenie? A może- to nie wina systemu? A może- to nierozgarnięte miernoty nie potrafią obsłużyć nowego systemu? A może, a może…. i tu cytat: Chaos, zamieszanie i… niedziałający system – to kolejna „dobra zmiana”, jaką zafundowało nam tym razem ministerstwo cyfryzacji. koniec cytatu… i co do tego ma ministerstwo cyfryzacji i ,, dobra zmiana” skoro w urzędach siedzą miernoty zajęte tylko sobą a nie pracą jaką mają wykonać. Żaden nawet najlepszy program nie zastąpi umiejętności człowieka a z tym jak jest w polskich urzędach to widzimy na co dzień. Gdyby… Czytaj więcej »
hehehe
hehehe
11 miesięcy 5 dni temu

Sporo prawdy w tym co piszesz 🙂 A co do wymiany dowodu chyba trafiłem na tą samą osobę bo miałem podobne doświadczenie z tym związane 😀

Rocky
Rocky
11 miesięcy 6 dni temu

To mały pikuś z odkrytym smrodem w Wawie im dywanik wyżej to smród coraz większy

marek
marek
11 miesięcy 7 dni temu

Tak samo nie działaja KAMERY w mieśćie tylko działaja Rynek i Baseny, OPERATOR NIESPIJ. bo Cie okradna .

Alek
Alek
11 miesięcy 7 dni temu

Rr kazal na portalu cisnac po dobrej zmianie a efekt bedzie odwrotny. Ludzie cie w koncu zaszufladkuja do platformy. Ale zapomnialem ..bezpartyjny haha zalosne

hahahaha
hahahaha
11 miesięcy 7 dni temu

tak to juz jest ze jak cos sie zmienia to trzeba sie troche pomeczyc jak robisz remont mieszkania to też nie zrobisz w jeden dzien a widze droga redakcja nie lubi zmian na lepsze to moze lepiej zeby bylo jak za komuny albo w ogóle nie bylo somochodów i problem z głowy

ankieter
ankieter
11 miesięcy 7 dni temu

urząd robi co może, żeby petentom żyło się lepiej. w tym celu uchwalono dodatkową przerwę na kawę, zamówiono z pobliskiej cukierni kolejną dostawę sernika, a żeby podkreślić tolerancje i wyrozumiałość – niewątpliwa cnotę lubińskich urzędników 3 razy w tygodniu zamawia się kebab. na koniec ludowe przysłowie: gdy w urzędzie banda leni, nawet CEPIK nic nie zmieni.

Irecki
Irecki
11 miesięcy 7 dni temu

Widzę że redakcja wolałaby niemieckie PO…. Boli „Dobra zmiana” ?
Autor tego artykułu „WON” pasuje idealnie.
Rozumiem, że redakcja czeka na potknięcia …. może jakiś pozytyw.” Bo może my jako lubinianie zaczniemy oceniać również ,,,,,”

moon
moon
11 miesięcy 7 dni temu

Efekt dobrej zmiany ? A może wina Tuska 🙂

brej
brej
11 miesięcy 7 dni temu

Szanowni Państwo, mam dziwne wrażenie, że ten artykuł mógłby się skończyć na „Zamieszanie w urzędach”. I wszystko wiadomo 😀

Babol
Babol
11 miesięcy 7 dni temu

i tak się stoi tyle po urzędach z systemami biletowymi, że dzień w ta czy w tamta… Strasza znowu. Lepsza dobra zmiana jak to co kiedys

Kruwek
Kruwek
11 miesięcy 7 dni temu

Armagedon!!! Dobra dobra. Slyszalem ze z systemem czy nie i tak nic sie nie da zalatwic? Najpierw posprzatajcie u siebie a potem sie czepiajcie innych? 🙂

Aga
Aga
11 miesięcy 7 dni temu

No to cepem go,albo cepikiem :)))

Rocky
Rocky
11 miesięcy 7 dni temu

Jak widać efekt,,dojnej zmiany,, i tu zaczął działać.Diabełki się wkradł i coś poprzegryzały ale to nic sw Jarosław że swoją sektą coś wymyślą a winny jak zawsze będzie….

yetick
yetick
11 miesięcy 7 dni temu

Może to nie tylko wina systemu ale też prawda o pojazdach szczególnie sprowadzonych która nie mieści się w jego ramach 😀

wpDiscuz