Załęczna: Cieszymy się z dwóch punktów

20

Wygrana w derbach, debiut dwóch wychowanek i awans na drugie miejsce w tabeli. Niestety zwycięstwo w Jeleniej Górze zostało okupione kolejną kontuzją, tym razem Zuzanny Ważnej.

Lubinianki przez większość spotkania wygrywały różnicą 2-3 bramek. Do przerwy było 14:12 – Cieszymy się z dwóch punktów. Pierwsza połowa nie układała nam się zbyt dobrze. Popełnialiśmy zbyt wiele prostych błędów, zarówno w ataku, jak i obronie – mówi Kaja Załęczna.

W 40. minucie 18:15. Później miedziowe włączyły piąty bieg i wygrały różnicą aż jedenastu trafień – W drugiej części spotkania poprawiłyśmy obronę i zdobyłyśmy sporo bramek z kontry, co ustaliło wynik spotkania. Niestety po głupim faulu Aleksandry Tomczyk kontuzji nabawiała się Zuzka Ważna. Trzymamy kciuki za jej szybki powrót do zdrowia! – dodaje kapitan Metraco Zagłębia Lubin.