ZAKSA zdobyła Lubin

80

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywozi komplet punktów z Lubina. Mistrzowie Polski pokonali dziś Cuprum 3:1, dzięki czemu awansowali na fotel lidera rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Lubinianie pozostali w czołówce, ale spadli na trzecie miejsce.

Przed dzisiejszym meczem jedno było pewne – Cuprum bądź ZAKSA straci miano niepokonanej w obecnym sezonie. Okazało się, że to mistrzowie Polski przedłużyli swoją zwycięską passę, wygrywając w Lubinie nie bez problemów.

Dla zawodników Cuprum mecz z mistrzami Polski był pierwszym starciem z zespołem z czołówki w obecnym sezonie. Lubinianie byli bardzo blisko wygrania w secie otwarcia, jednak prowadząc już 21:17 i 23:20 nie zdołali zachować zimnej krwi do końca, co wykorzystali doświadczeni goście.

Siatkarze Cuprum szybko wyciągnęli wnioski z pierwszej partii, gdyż w drugiej nie pozwolili sobie na chwilę rozluźnienia i cały czas kontrolowali wynik, zwyciężając tę partię pewnie do 18.

W trzeciej odsłonie znów byliśmy świadkami wielkich emocji i po raz kolejny Cuprum choć prowadziło i miało piłkę setową nie potrafiło jej wykorzystać. ZAKSA wygrała po raz drugi i po raz drugi na przewagi. Goście poszli za ciosem i w decydującej partii czwartego seta włączyli piąty bieg, zwyciężając 25:20 i całe spotkanie 3:1.

Cuprum Lubin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (24:26, 25:18, 24:26, 20:25)

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Michalski, Terzić, Gorzkiewicz, Patucha, Taht, Gunia, Biegun, Masny, Hain. Libero: Kryś, Makoś

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Bieńkowski, Szymura, Rejno, Toniutti, Buszek, Jungiewicz, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Semeniuk, Deroo, Maziarz. Libero: Zatorski, Zapłacki