Zakończyli pierwszy, debiutancki rok

– To był dla nas bardzo ważny rok: rozwojowy, ale i pełen ciężkiej pracy – podsumowuje pierwszy rok działalności lubińskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego jej dyrektor Sylwia Matla. Dziś uczniowie tej placówki uroczyście zakończyli pierwszą klasę liceum i odebrali świadectwa. Dla nich właśnie rozpoczęły się wakacje.

– Przez ten rok pracowaliśmy wszyscy ciężko, bo uczyliśmy się wszystkiego od nowa, budowaliśmy coś od podstaw – przyznaje dyrektor Matla. – Myślę, że dla nas wszystkich, nauczycieli, wychowawców, trenerów, ale również uczniów zmienił się zupełnie charakter szkoły. Uczniowie zaczęli realizować szkolenie sportowe w wymiarze aż 16 godzin tygodniowo. To jest bardzo obciążające i musieli się nauczyć sobie z tym radzić – dodaje.

Bardzo duży nacisk na sport nie oznacza jednak, że uczniowie zrezygnowali z nauki. Jak przyznają Wiktoria Jaroniewska i Aleksandra Kondracka, które właśnie skończyły pierwszą klasę liceum w Szkole Mistrzostwa Sportowego, wszystko da się pogodzić.

Wiktoria Jaroniewska i Aleksandra Kondracka

– Jest też czas na naukę – uśmiecha się Aleksandra, która za dobre wyniki w nauce odebrała wczoraj nagrodę od przedstawiciela władz Lubina. – Z niektórymi przedmiotami radzę sobie lepiej, na przykład z matematyką, na inne muszę poświęcić więcej czasu. Ale warto, bo robię to co kocham – dodaje, mając na myśli grę w piłkę ręczną.

Aleksandra kończy dziś pierwszą klasę liceum ze średnią ocen 5,31. Jej koleżanka Wiktoria ma niewiele niższą średnią, bo 5,13.

– To był pracowity rok. Pod względem nauki ciężki, ale wspominam go z uśmiechem – mówi Wiktoria. – Cieszę się, że powstała ta szkoła i mogę w niej kontynuować naukę – dodaje chwaląc również atmosferę i nauczycieli oraz trenerów.

Nie tylko Aleksandra i Wiktoria odebrały dziś świadectwa z czerwonym paskiem. W sumie wyróżniono w ten sposób 14 osób.

Rok szkolny zakończyło właśnie 58 uczniów, ale dyrektor Matla liczy, że już w kolejnym roku będzie ich znacznie więcej. Szkoła Mistrzostwa Sportowego, w której w tej chwili funkcjonuje jedynie Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące, rozszerza bowiem działalność i uruchamia również szkołę podstawową.

– Będziemy chcieli stworzyć Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego MKS Zagłębia Lubin – przyznaje Sylwia Matla, dodając, że właśnie trwa rekrutacja.

Na razie jednak przed uczniami SMS dwumiesięczne wakacje. A rozpoczną je i zakończą dosyć pracowicie, bo obozem sportowym.

– Jedziemy na Węgry, ale taki obóz to przyjemność – uśmiechają się Wiktoria i Aleksandra.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Rocky
Rocky
7 miesięcy 25 dni temu

Radość uśmiech + szczęście -nic dodać nic ująć

Elżbieta
Elżbieta
7 miesięcy 25 dni temu

a dlaczego nie pojawił się na uroczystości Właściciel szkoły – Srebrny Lis Kulesza?

Piti
Piti
7 miesięcy 25 dni temu

Te chłopaki to przyszli piłkarze Zagłębia czy reprezentacji Polski?

Rysiek z klanu
Rysiek z klanu
7 miesięcy 25 dni temu

Pieniądze miasta wpompowywane do prywatnego biznesu, żeby móc finansować kampanię wyborczą i karmić kolesiostwo. Dyrektorem szkoły jest partnerka bardzo bliskiego współpracownika naszego pRRezydenta. Szkoda, że dzieci pójdą na zmarnowanie. Ale kto z kRRęgu się tym przejmuje….grunt że kasa będzie się zgadzać

Romek
Romek
7 miesięcy 25 dni temu

Macie taki poziom, że w jednej z klas zostaną 3 dziewczyny z 14. Gratuluje udanej WF-istki. Rzadko spotykany zawód, w którym można mieć sporą nadwagę. Motywacja dla dzieci gwarantowana.

Jaco
Jaco
7 miesięcy 26 dni temu

Aby przyćmić upadek Zespołu Szkół Sportowych z kilkudziesięcioletnią tradycją stworzono wrzoda (SMS ZL), który jak pasożyt wysączył zdolną młodzież, zaangażowanie nauczycieli i trenerów, placówkę i jej zasoby. Po co? Aby wzmocnić finansowo Klub. Na bazie placówki społecznej (finansowana przez miasto) stworzona została niepubliczna, prawie prywatna Szkoła. Stracą uczniowie, poziom szkoły spada na łeb na szyję. Stracą nauczyciele, zasady płacowe będą dość odmienne od dzisiejszych. Zyski liczą założyciele. Jedynym ich kosztem będą te społeczne. Ale to się już dziś nie liczy. Mamona, mamona i władza zatruwa dziś to środowisko. Obłuda. Ludzie otwórzcie oczy!!!

Edmund
Edmund
7 miesięcy 25 dni temu

a kto na tym łapy położył, jeśli można wiedzieć, bo nie jestem w temacie?
Czyżby ekipa mości Pana Prezydenta?

Rysiek z klanu
Rysiek z klanu
7 miesięcy 25 dni temu

Dokładnie tak. Bo w życiu liczy się tylko kasa

wpDiscuz