Zakłócili porządek, szuka ich policja

1

Podczas niedzielnego zgromadzenia i marszu we Wrocławiu dwie osoby i jeden funkcjonariusz zostali poszkodowani. Wrocławscy policjanci publikują wizerunki osób, które naruszyły porządek. Czy ktoś ich rozpoznaje?

W niedzielnych uroczystościach we Wrocławiu wzięło udział około dziewięciu tysięcy osób. Nie doszło do zbiorowego zakłócenia ładu i było spokojnie, ale z uwagi na jeden incydent – dwoje uczestników marszu i jeden policjant zostali poszkodowani. Ktoś z tłumu rzucał race i inne przedmioty, które zraniły ludzi. Na szczęście obrażenia nie były groźne.

Urząd miasta podjął decyzję o rozwiązaniu zgromadzenia. Część jego uczestników rozeszła się, a tych co pozostali – wylegitymowali policjanci. Łącznie było to około 250 osób.

Podczas marszu policjanci ujawnili też dwa transparenty z zakazanymi treściami i zatrzymali w tej sprawie sześciu podejrzewanych o popełnienie przestępstwa z art. 256 Kodeksu Karnego.

Wrocławscy policjanci zwracają się z prośbą do wszystkich osób, które mogą pomóc zidentyfikować poszukiwanych. Jeśli ktoś posiada o nich jakąkolwiek wiedzę, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu policji Wrocław – Stare Miasto pod nr tel. 71 359 26 00, 71 340 31 31 lub 71 340 43 90.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość