Zagłębie zatrzymało się w drugiej połowie

22

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin w ramach meczu PGNiG Superligi Mężczyzn przegrali w Gdańsku 25:29 (15:13).

Lubinianie od początku prezentowali się lepiej od rywali i przez całą pierwszą połowę byli na prowadzeniu. Pięć minut przed końcem tej części gry było 13:10 dla Miedziowych, a gospodarze przed przerwą odrobili tylko jedną bramkę.

Wynik 15:13 jeszcze o niczym nie przesądzał, co wiedzieli lubinianie i zaraz po zmianie stron solidne wzięli się do pracy. Niespełna dziesięć minut po przerwie przewaga Zagłębia wzrosła do pięciu trafień – 20:15. I wtedy zaczęły się schody. Miedzowi zaczęli grać nieskutecznie, a gdańszczanie wykorzystywali swoje szanse i to jeszcze razy z rzędu. Z wyniku 20:15 zrobiło się 20:21, co ewidentnie podcięło skrzydło przyjezdnym. Do końca Energa Wybrzeże powiększało swoje prowadzenie i wygrało 29:25.

Energa Wybrzeże Gdańsk – MKS Zagłębie Lubin 29:25 (13:15)

Energa Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski – Wołowiec, Adamczyk 1, Bednarek 2, Gądek, Gajek, Komarzewski 1, Kondratiuk 6, Oliveira 2, Sulej 3, Wróbel 3, Papaj 4, Prymlewicz 1, Rutkowski 3, Salacz 4.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Czyczykało 2, Bondzior 5, Dudkowski, Kupiec 1, Moryń 4, Mrozowicz 2, Pawlaczyk 2, Szymyślk, Bondzior, Kużdeba 4, Marciniak 3, Dawydzik 2, Stankiewicz.