Zagłębie zagra z mistrzem Polski

Już dzisiaj kolejny mecz w ramach rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn rozegrają piłkarze ręczni Zagłębia Lubin. Formę miedziowych sprawdzi nie byle kto, bo aktualny mistrz Polski PGE Vive Kielce. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Lubinianie bardzo udanie weszli w nowy sezon. Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera wygrali dwa pierwsze mecze, pokonując najpierw na wyjeździe KPR Legionowo 23:21, a następnie na własnym parkiecie MKS Kalisz 32:28. Tym samym miedziowi po dwóch kolejkach mają na swoim koncie siedem punktów – tyle samo, co ich dzisiejszy rywal.

PGE Vive Kielce bez najmniejszych problemów wygrało swoje dwa pierwsze mecze w nowym sezonie. Mistrzowie Polski najpierw rozbili na wyjeździe MKS Kalisz 36:20, a następnie równie wysoko pokonali MMTS Kwidzyn – 36:21.

Dla podopiecznych Talanta Dujszebajewa dzisiejszy mecz z Zagłębiem będzie generalnym sprawdzianem przed pierwszym mecze Ligi Mistrzów. 16 września kielczanie zmierzą się na wyjeździe z Myszkowem Brześć.

W okresie przygotowawczym Zagłębie zagrało mecz towarzyski z Vive w Kępnie. Wówczas padł wynik 36:30 na korzyść mistrzów Polski. Tym razem będzie dużo trudniej, bo z każdym meczem Vive nabiera rozpędu – Każdy wie, jaki to jest przeciwnik i że czeka nas ciężkie granie. Widzieliśmy jak Vive zaprezentowało się z Kwidzynem. My będziemy się starali grać długo, konsekwentnie. Musimy w tym meczu szanować piłkę i popełniać jak najmniej błędów, bo każdy z nich możemy odczuć bardzo boleśnie – mówi Bartłomiej Jaszka, grający trener Zagłębia Lubin.

 

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz