Zagłębie wygrywa z Lechem! (FOTO)

89

KGHM Zagłębie Lubin pokonało Lecha Poznań w meczu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki dla podopiecznych Mariusza Lewandowskiego zdobyli Łukasz Janoszka i Patryk Tuszyński.

Lubinianie do starcia z Kolejorzem podeszli podbudowani wygraną z Cracovią i chcieli w niedzielnym meczu zdobyć trzy punkty. Na przedmeczowej konferencji prasowej Mariusz Lewandowski podkreślał, że jego zespół będzie na to spotkanie nastawiony ofensywnie. Słowa te znalazły potwierdzenia w meczu i w 15. minucie po idealnym podaniu od Filipa Jagiełły sam na sam z bramkarzem wyszedł Łukasz Janoszka. „Ecik” nie pomylił się i Miedziowi prowadzili 1:0. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy.

To co najciekawsze w tym meczu działo się w drugiej jej części. Najpierw w 49. minucie do wyrównania doprowadził Cywka, jednak chwilę później KGHM Zagłębie znów było na prowadzeniu. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Patryk Tuszyński i wpakował piłkę do siatki. Było to już czwarte trafienie napastnika Miedziowych, który w tym sezonie zdecydowanie odżył i stał się kluczowym zawodnikiem w talii Mariusza Lewandowskiego. Pomimo wielu prób Lecha wynik nie uległ już zmianie i KGHM Zagłębie Lubin wygrało 2:1.

KGHM Zagłębie Lubin – Lech Poznań 2:1 (1:0)
Bramki: Janoszka (15 min), Tuszyński (52 min) – Cywka (49 min)

KGHM Zagłębie Lubin: Hładun – Dziwniel, Guldan, M. Dąbrowski, Czerwiński – Tosik, Jagiełło (86. Bohar), Pawłowski, Starzyński – Janoszka (75. Pakulski), Tuszyński (90+2. Mareš).

Lech Poznań: Putnocky – Orłowski, Janicki, De Marco, Makuszewski – Trałka, Cywka (72. Radut), Wasielewski (87. Jóźwiak), Tiba – Gytkjaer, Amaral (73. Villalba).