Zagłębie w półfinale Pucharu Polski

18

Poznaliśmy kolejnego półfinalistę Pucharu Polski piłkarek ręcznych. Jest nim Metraco Zagłębie Lubin, które rozbiło przed własną publicznością AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 35:21.

20170222-PA5_7453

Lubinianki po dobrym początku, prowadzeniu 4:2 oddały inicjatywę rywalkom i zrobiło się 5:6. Chwilę później na parkiecie pojawiła się Juliana Malta, miedziowe chwilę później odzyskały prowadzenie przed upływem kwadransa, a w 20. minucie było już 11:7. Pięć minut później na listę strzelców wpisała się „Ju” i było 16:7. Końcówka pierwszej połowy, to zdecydowana przewaga miedziowych, które do przerwy prowadziły wyraźnie 17:9.

Pięć minut po zmianie stron miedziowe wygrywały „dychą” -20:10. Później przewaga lubinianek jeszcze wzrosła. Kwadrans przed końcem na tablicy wyników było 24:12 i stało się jasne, kto awansuje do dalszej fazy rozgrywek. Gdańszczanki starały się jak mogły, ale po raz kolejny defensywa Zagłębia okazała się murem nie do przejścia.

Metraco Zagłębie Lubin – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 35:21 (17:9)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Załęczna 1, Grzyb 5, Buklarewicz 7, Wiertelak 6, Ważna 3, Marić 3, Jochymek 1, Belmas 2, Malta 4, Milojević 3.

AZS Łączpol: Koyumowa – Stachowska, Mazurek 5, Jurczyk 1, Kalska, Żukowska 5, Górna, Ciura 1, Karwecka 2, Radzikowska 1, Cirjan, Skonieczna 4, Tomczyk 2, Masna.