Zadecydowała ostatnia kwarta

76

Koszykarze SMK Lubin nie poszli za ciosem po historycznym zwycięstwie na drugoligowych parkietach. W szóstej kolejce lubinianie musieli uznać wyższość Gimbasketu Wrocław. Gospodarze trzymali się dzielnie przez pierwsze trzy kwarty.

Po pewnej wygranej z Sudetami Jelenia Góra kibice i zawodnicy SMK byli pełni nadziei. Przez trzy odsłony meczu lubinianie prowadzili równorzędny bój z rywalem z Wrocławia, przegrywając do przerwy różnicą tylko dwóch punktów. W trzeciej kwarcie Gimasket powiększył nieco swoją przewagę, ale wynosiła ona tylko pięć „oczek”. Niestety emocje skończyły się w czwartej kwarcie, w której z biegiem czasu goście budowali swoją przewagę, ostatecznie zwyciężając 80:60.

SMK Lubin – Gimbasket Wrocław 60:80 (15:20, 14:11, 17:20, 14:29)

SMK: Botuszyn, Markowicz 2, Marić 16, Olejniczak 13, Skibiński, Szablewski, Szkoła, Turcza 14, Winiarski, Dwornik 8, Jaros 2, Jaworski 5.