Zacięty pojedynek Cuprum Lubin z gwardzistami

24

Wynik tego mecz nie zmieniał układu tabeli, ale był ważną konfrontacją dla siatkarzy i kibiców. Derby kadetów Dolnego Śląska pomiędzy Cuprum Lubin a Gwardią II Wrocław przysporzyły wielu emocji.

Zaległe spotkanie 12. kolejki Dolnośląskiej Ligi Kadetów odbyło się na parkiecie Zespołu Szkół Sportowych. Jak przystało na gospodarza, ekipa Daniela Dłużniakiewicza walczyła z wrocławskim zespołem jak równy z równym. Pierwszego seta Gwardia wygrała 25:21. W drugim lubinianie postawili przyjezdnym wysoko poprzeczkę i goście długo musieli walczyć o wygraną. Pokonali Cuprum 27:25. Trzeci set gwardziści także rozstrzygnęli na swoją korzyść, ale pojedynek był dobrą zapowiedzią tego, co czeka nas w finałach w styczniu. Rundę zasadniczą miedziowi zakończyli na drugim miejscu z 24 punktami. Gwardia II Wrocław uplasowała się na pierwszym miejscu z 35 punktami. Do finału awansowała jeszcze trzecia drużyna z grupy „B” – TS Chełmiec I Aqua Zdrój Wałbrzych.