„Zabawa zabawa” w Kulturze Dostępnej

90

Dziś w lubińskim Heliosie wyświetlony zostanie kolejny film w ramach cyklu Kultura Dostępna. Tym razem kinomanii obejrzą produkcję „Zabawa zabawa”.

Kultura Dostępna to cykl, w ramach którego pokazywane są tylko polskie filmy, a bilet kosztuje zaledwie 10 zł. Seanse odbywają się w czwartki o godzinie 13 i 18.

Dziś, 23 maja, pokazany zostanie film „Zabawa zabawa” w reżyserii Kingi Dębskiej. 40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk (Marcin Dorociński). Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy (Dorota Kolak) każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?

W ramach 13. edycji Kultury Dostępnej pokazane jeszcze zostaną:

30 maja – „7 uczuć”

6 czerwca – „Jak pies z kotem”

13 czerwca – „Autsajder”

20 czerwca – „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”

27 czerwca – „Fuga”

4 lipca – „Ciemno, prawie noc”

11 lipca – „Córka trenera”

18 lipca – „Całe szczęście”

25 lipca – „53 wojny”

1 sierpnia – „Kurier”

8 sierpnia – „Planeta singli 3”

15 sierpnia – „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

22 sierpnia – „Ułaskawienie”

29 sierpnia – „Monument”

Szczegóły na temat cyklu można znaleźć na stronie www.helios.pl.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość