Za nami kolejne starty w Stavanger

49

W biegu na 1500 metrów, podczas Pucharu Świata w Stavanger, lubinianka Natalia Czerwonka uplasowała się dopiero na 16 pozycji. Wśród Polek najwyższe miejsce zajęła Katarzyna Bachleda-Curuś. Nasza kadrowiczka wywalczyła czwartą pozycję.

Katarzyna Bachleda-Curuś uzyskała czas 1.57,70. Zwyciężyła Japonka Miho Takagi – 1.55,30. Natalia Czerwonka była 16. – 1.59,33.

Konrad Niedźwiedzki (1.46,55) zajął 12. lokatę, a Jan Szymański (1.47,00) – 17. Wygrał zawodnik gospodarzy Sverre Lunde Pedersen (1.45,07). Trzeci w gr. B był mistrz olimpijski z Soczi Zbigniew Bródka (1.47,11).

Na dystansie 500 metrów tego samego dnia, Kaja Ziomek w grupie B zajęła 10 lokatę z czasem 39,53. Dziś w norweskim Stavanger odbędzie się m.in. rywalizacja drużynowa w sprincie.