Za darmo sprawdzą stan świateł

4

Jazda samochodem po ciemku bywa wyzwaniem dla oczu. Coraz szybciej zapada zmrok, widoczność jest coraz gorsza. Policjanci lubińskiej drogówki prowadzą działania w ramach ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwa”. Z tej okazji w dwie soboty: 8 i 15 grudnia w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Legnickiej 67 będzie można nieodpłatnie sprawdzić światła w swoim samochodzie.

Fot. Pixabay

Niestety, w okresie jesienno-zimowym znacznie częściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Jednym z powodów jest szybciej zapadający zmrok i pogorszenie widoczności na drodze. 

– Części z tych zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby kierujący mieli sprawne technicznie i prawidłowo wyregulowane światła. Dzięki temu łatwiej dostrzec pieszego lub uniknąć oślepiania innych uczestników ruchu drogowego – opowiada aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej komendy.

Do ogólnopolskiej akcji „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” włączyła się Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Lubinie przy ul. Legnickiej 67, która nieodpłatnie sprawdzi chętnym kierowcom ustawienie świateł. Odbędzie się to w dwie soboty: 8 i 15 grudnia.

Celem akcji jest nie tylko wyeliminowanie z ruchu pojazdów z niesprawnym technicznie oświetleniem, ale i propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacji pieszy – pojazd (m.in. promowanie używania przez pieszych elementów odblaskowych).

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość