Z Tarnowskich Gór bez punktów

71

Po spotkaniu na własnym parkiecie, tenisistki stołowe następnego dnia udały się na kolejne spotkanie. Tym razem na wyjeździe zmierzyły się z ekipą MKS Skarbek Tarnowskie Góry. W rewanżowym meczu 1 ligi kobiet, podopieczne Sławomira Słowińskiego musiały uznać wyższość rywalek.

15. kolejka 1 ligi kobiet nie była udana dla „Miedziowych” tenisistek stołowych. Targowskie Góry pokonały TS Zagłębie Lubin 6:4.

Po pierwszych pojedynkach singlowych na pierwszym stole „Miedziowe” zdobyły 2 punkty, natomiast na drugim obiekcie, gdzie rywalizowały siostry Natalia i Ewelina Matwiszyn, nie udało się zdobyć punktów i stan meczu to remis 2:2.

W grach deblowych wygrywa zwycięska okazała się para Ada Jończyk i Paulina Knyszewska, natomiast porażką zakończył się mecz na drugim stole. Na tablicy wyników 3:3.

W drugiej serii pojedynków singlowych Natalia Matwiszyn uległa Julii Tomeckiej, a Ewelina Matwiszyn przegrała z Esterą Razakowską 0:3. Zrobiło się nieciekawie, wynik meczu to 5:3 dla gospodyń i pozostało tylko ratować remis.

Na pierwszym stole zaciekle walczyła Ada Jończyk ostatecznie przegrała na przewagi w 5-tym secie w bardzo wyrównanym pojedynku z Natalią Szymczyk 11:13 i wynik meczu był już przesądzony. W ostatnim pojedynku Paulina Knyszewska wygrała z Klaudią Franaszczuk w pięciosetowym pojedynku i mecz zakończył się rezultatem 6:4 dla Tarnowskich Gór.

Przed tenisistkami cztery tygodnie przerwy w rozgrywkach 1 ligi. Do końca sezonu pozostały do rozegrania trzy spotkania. Najbliższy mecz z AZS UE Wrocław odbędzie się w dniu 23 marca o godz. 18.00 w Lubinie (Szkoła Podstawowa nr 14).