Z Grębocic za darmo do Polkowic. Co z Lubinem?

150

Od 1 kwietnia ruszą cztery pary bezpłatnych połączeń autobusowych między Polkowicami i Grębocicami. Wczoraj podpisane zostało porozumienie w tej sprawie. Gotowy też jest rozkład jazdy. Co z obiecanymi połączeniami Polkowice – Lubin?

Jak informuje Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza Polkowic ds. górnictwa i transportu, w przyszłości połączeń między Polkowicami a Grębocicami może być więcej.

– Będziemy sukcesywnie dostosowywać do potrzeb mieszkańców zarówno liczbę połączeń w ciągu dnia, jak i godziny odjazdów i przyjazdów autobusów – wyjaśnia, dodając, że pod uwagę brany będzie również rozkład jazdy pociągów ze stacji w Grębocicach.

To dodatkowy atut podpisanej umowy.

– Teraz będzie można dostać się bezpłatnie z Polkowic na stację kolejową do Grębocic, a stamtąd do Zielonej Góry, Wrocławia i jeszcze dalej – podkreśla Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – To wielki postęp w porównaniu do tego, co mamy dziś.

Podpisana umowa przewiduje, że koszty przejazdu przez gminy Grębocice oraz połowę kosztów przejazdu przez gminę Polkowice, pokrywa grębocicki samorząd. Z kolei tabor autobusowy to w całości własność Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Obecnie gmina Polkowice razem z powiatem polkowickim prowadzą rozmowy z władzami Lubina, powiatu lubińskiego oraz miasta i gminy Chocianów w sprawie poszerzenia sieci bezpłatnej komunikacji autobusowej o gminy powiatu polkowickiego. Jak dodaje Roman Tomczak, rzecznik UG Polkowice, Jan Wojtowicz prowadzi rozmowy dotyczące wskazania przystanków na terenie Lubina, na których mogłyby zatrzymywać się autobusy. Z kolei, bezpłatne, weekendowe połączenia do Lubina według jego słów „powinny ruszyć w ciągu kilku tygodni”.

Źródło: RegionFan

 
Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość