Z gminy Ścinawa pozbyto się azbestu

Gmina Ścinawa zakończyła realizację przedsięwzięcia związanego z usuwaniem wyrobów zawierających azbest z terenu miasta i gminy. Był to już piąty etap zadania, na które po raz kolejny ścinawski samorząd pozyskał dotację w ramach programu realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przypomnijmy, że zarząd WFOŚiGW we Wrocławiu przyznał gminie, uchwałą z 9 marca 2017nr., wsparcie finansowe w wysokości 24.434,10 zł. Środki te stanowią 85% całkowitego kosztu przedsięwzięcia, które ogółem wyniesie 28.746 zł.

Celem projektu było oczyszczenie obszaru gminy z azbestu, usunięcie stosowanych od wielu lat wyrobów jego zawierających oraz wyeliminowanie szkodliwego wpływu i niebezpiecznych dla zdrowia skutków działania azbestu.

Zadanie realizowała firma Z.G.K. Groneko z Lubania, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę w toku przeprowadzonego w kwietniu br. postępowania.

Dokonano demontażu 2.173,64 mkw. pokrycia dachów, zarówno z budynków mieszkalnych, jak i gospodarczych. Ponadto z 18 nieruchomości zostało odebrane 815 mkw. zeskładowanych odpadów. W sumie usunięto 2.988,64 mkw., czyli łącznie blisko 45 ton odpadów w postaci wyrobów zawierających azbest, tj. płyt azbestowo-cementowych.

Nieruchomości, których dotyczył wniosek zostały zinwentaryzowane oraz ujęte w „Programie usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla miasta i gminy Ścinawa”.

Źródło: scinawa.pl

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz