XXI Memoriał H. Kruglińskiego – dzień I

28

Rozpoczął się XXI Memoriał Henryka Kruglińskiego. Na parkiecie hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie rywalizują cztery zespoły z trzech krajów. W sesji porannej rywalizują Metraco Zagłębie Lubin z  białoruskim HC Gomel i Pogoń Szczecin ze słowacką Iuventą Michalowce.

Inauguracyjną bramkę Memoriału zdobyła Anna Redka z HC Gomel. Chwilę później z karnego odpowiedziała Małgorzata Buklarewicz. Po pięciu minutach ekipa z Białorusi prowadziła 4:1 i w tym momencie o czas poprosiła Bożena Karkut. Gomel nadal był skuteczniejszy i po dziesięciu minutach było już 2:7. Chociaż Miedziowe zniwelowały nieco straty w pierwsze połowie utrzymywała się 4-5 bramkowa przewaga przyjezdnych. Lubinianki miały problemy w ofensywie, włącznie z wykorzystywaniem rzutów karnych.

Po przerwie dwie pierwsze bramki rzuciły zawodniczki Metraco Zagłębia, później jednak znów scenariusz wyglądał podobnie, jak w pierwszej połowie.

Metraco Zagłębie Lubin – HC Gomel 27:30 (11:16)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Kuźmicka – Grzyb 8, Mączka 1, Hartman 1, Trawczyńska 2, Buklarewicz 2, Wasiak, Górna 3, Rosińska 4, Ważna, Priolli, Matieli 2, Jochymek, Belmas 4, Pielesz, Milojević.

Gomel: Shulega, Kayomova – Akhramenka 5, Dronava 3, Shamauskaya 2, Redka 6, Tsyrybka, Mokat 1, Misachenka, Smolinh 3, Voranava , Nikitsina, Trynzo 3, Silitskaya, Kampanouskaya, Lukashova, Goulubeva 7.

W drugim meczu sesji porannej naprzeciw siebie stanęły Iuventa Michalowce i Pogoń Szczecin, która triumfowała w ostatnim turnieju w Policach. Słowacka drużyna na początku prezentowała się lepiej, ale Pogoń głównie za sprawą Darii Zawistowskiej odrobiła straty z nawiązką. Do przerwy szczecinianki wygrywały 19:16.

W kwadrans Iuventa doprowadziła do remisu, a na parkiecie po stronie słowackiej ekipy brylowało trio Kompaniiets-Habankova-Wollingerova. Ta ostatnia dała w 46. minucie prowadzenie swojej drużynie. W końcówce Pogoń znów odskoczyła rywalkom i wygrała

Iuventa Michalowce – SPR Pogoń Szczecin 30:33 (16:19)

Iuventa: Mulikova – Kompaniiets 9, Kisikowa 1, Stefanikova, Trunikova 3, Habankova 6, Janicik 1, Stefanova, Holejova, Wollingerova 8, Holubova 2, Bajciova, Pusta, Petković.

Pogoń: Pruster – Płomińska 4, Bożović, Noga 3, Cebula 4, Urbańska, Janas 3, Wołoszyk 3, Szynkaruk 1, Wawrzynkowska, Deżić 4, Nosek, Zawistowska 8, Kochaniak 1, Krupa, Del Bazo 1, Agbaba 1, Blazević.

SPR Pogoń Szczecin – HC Gomel 31:29 (16:15)

Pogoń: Prunster – Płomińska , Bożović 1, Noga 2, Cebula 2, Urbańska, Janas 1, Wołoszyk 4, Szynkaruk 3, Dezić 2, Zawistowska 3, Kochaniak , Krupa, Del Bazo 2, Agbaba 5, Blazević 6.

Gomel: Shulega, Kayomova – Akhramenka , Dronava 2, Shamauskaya 4, Redka , Tsyrybka, Mokat , Misachenka, Smolinh 4, Voranava , Nikitsina, Trynzo 4, Silitskaya 9, Kampanouskaya, Lukashova, Goulubeva 6.

Meraco Zagłębie Lubin – Iuventa Michalowce 21:21 (11:10)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Kuźmicka – Grzyb , Mączka 3, Hartman 1, Trawczyńska , Buklarewicz 2, Wasiak, Górna 4, Rosińska , Ważna, Priolli 1, Matieli 3, Jochymek 2, Belmas , Pielesz 5.

Iuventa: Mulikova – Kompaniiets 4, Kisikowa 1, Stefanikova, Trunikova 2, Habankova 1, Janicik , Stefanova, Holejova, Wollingerova 10, Holubova 1, Bajciova, Pusta 2, Petković.