XIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

11

Za nami XIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych. W lubińskiej kręgielni zmierzyli się najlepsi młodzi polscy zawodnicy w kręglarstwie.

Na rozbiegach stanęło wielu reprezentantów Polski. Rywalizaja odbywała się w ramach 4 kategorii: indywidulanej, par, MIXT-ów i sprintów. Najlepszymi zawodnikami turnieju okazali się: Marta Duszyńska (KK Dziewiątka Wronki) i Artur Piosik (KS Polonia 1912 Leszno). Drugie i trzecie miejsce wśród juniorek zajęły Marta Woźniak (KK Dziewiątka Wronki) i Natalia Postrożny (TKKF Dębinki Gdańsk), a wśród juniorów Marcin Szostok (KS Polonia Łaziska Górne) i Marcin Nowak (TKKF Platan Pleszew).

W klasyfikacji klubowej zwyciężyła Polonia 1912 Leszno, przed KK Dziewiątką Wronki i KS Polonią Łaziska Górne. Klasyfikacja województw przedstawia się następująco: