Wytańczyli Gracje

3

Już po raz dziewiąty w lubińskim Centrum Kultury Muza odbył się Dziecięcy i Młodzieżowy Przegląd Taneczny Dolnego Śląska Lubin Dance. W tym roku w konkursie wzięło udział kilkadziesiąt zespołów i solistów. W sumie na scenie pojawiło się 348 tancerzy.

Tancerze rywalizowali w dwóch kategoriach: taniec nowoczesny i minispektakl.

W pierwszej z kategorii, taniec nowoczesny, do 11 lat nagrody głównej, czyli Gracji nie przyznano. Trzy równorzędne wyróżnia zdobyli natomiast: Oliwia Pisarska, Akademia Avatara Kids i Dropsiki.

W kategorii wiekowej 12-15 lat również nie przyznano głównej nagrody. Trzy różnorzędne wyróżnienia trafiły do grup: Wymiatacze, Quest i M&Ms – Street Dance Academy Wrocław.

W kategorii powyżej 15 lat były natomiast aż trzy nagrody główne. Najlepsi okazali się Chillout, Vivo i Paragraf Crew – wygrali po 300 zł. W tym przypadku wyróżnień nie było.

W kategorii minispektakl taneczny uczestnicy również rywalizowali w trzech grupach wiekowych. Wśród tancerzy w wieku do 11 lat Grację otrzymał Teatr Tańca Mini Flesz. Wyróżnienia trafiły do Akademii Avatara Kids, VIVOkids i Balbinek.

W kategorii 12-15 lat były główną nagrodę wytańczyła grupa VIVOdance, otrzymując 300 zł. Wyróżnienia trafiły do grup: Balbinki i Puls MDK Fabryczna.

W kategorii powyżej 15 lat zwyciężyła Forma (nagroda to 300 zł). Dwa równorzędne wyróżnienia trafiły do Vivo i Other Side.

Fot. Janusz Mróz/Centrum Kultury Muza

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość