Wystartowała trzecia edycja Akademii Senioralnej

Ruszyły zajęcia w ramach trzeciej edycji Akademii Senioralnej Gminy Lubin. Gotowy jest już szczegółowy harmonogram zajęć I semestru. Seniorzy oprócz nauki języka angielskiego na kilku poziomach, będą uczestniczyć w warsztatach komputerowych i tanecznych, zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ćwiczyć kręgosłup, aerobik na basenie i oddychać świeżym powietrzem spacerując z kijkami.

Fot. Pixabay

Jak informuje Ośrodek Kultury Gminy Lubin, który na zlecenie gminy organizuje Akademię Senioralną, zajęcia dla seniorów 50+ realizowane będą w grupach po minimum 10 osób. Rozpoczęły się w marcu, a zakończą w listopadzie, będzie jednak wakacyjna przerwa w lipcu i sierpniu. Zgodnie z zainteresowaniami uczestników, zajęcia będą kontynuowane w następujących zakresach:

– język angielski w trzech stopniach zaawansowania (początkowy, średniozaawansowany, zaawansowany),

– warsztaty komputerowe,

– basen – aerobik w wodzie i elementy pływania,

– zdrowy kręgosłup,

– warsztaty taneczne,

– nordic walking,

– pierwsza pomoc przedmedyczna.

Przypominamy, że udział w projekcie jest bezpłatny. Zajęcia odbywać się będą w świetlicach wiejskich oraz pracowni komputerowej gminy Lubin, jak również na basenach w Lubinie oraz na gminnych trasach szlaków turystycznych.

Harmonogram zajęć w ramach pierwszego semestru można znaleźć TUTAJ.

Wszelkie informacje na temat działań Akademii Senioralnej można uzyskać pod nr tel. 76/845-59-86, e-mail akademiasenioralna@okgminalubin.pl

Źródło: SR/ug.lubin.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz