Wysokie zwycięstwo Ziemi Lubińskiej

86

Po wyjazdowym spotkaniu w Radwanicach, lubińskie piłkarki nożnej wróciły do Lubina, gdzie na stadionie ZZPD Górnika Lubin podjęły ekipę ze Środy Śląskiej. Od początku meczu do samego końca, Ziemia Lubińska Czerniec nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł swoim rywalkom, ogrywając je aż 6:0.

Już w 3. minucie spotkania wynik otworzyła Kinga Koronkiewicz. Była to najbardziej wyróżniająca zawodniczka tego dnia. Jej wspaniałe centry przyprawiały o zawrót głowy zawodniczki Środy Śląskiej. Nie przeszkadzała jej nawet maska ochronna po urazie, bo należy podkreślić, iż jedną z bramek strzeliła uderzeniem głową. Do przerwy LUKS wygrywał 4:0, a autorką wszystkich trafień była właśnie Kinga. W drugiej połowie podopieczne Janusza Przybyło kontynuowały passę. Na listę strzelczyń wpisały się Kalina Plekan i Paulina Kruk. Ziemia Lubińska wygrała 6:0 i pewnie dąży do turnieju barażowego o II ligę.

– Jak się ma dobrą obronę to właśnie tak powinno to wyglądać, że bramkarz ma wtedy mało pracy. Jedna akcja była groźna, ale miałyśmy szczęście – komentuje Agnieszka Woźniak, bramkarz Ziemi Lubińskiej Czerniec.

LUKS Ziemia Lubińska Czerniec: Agnieszka Woźniak – Weronika Iglicka (60′ Weronika Krawczak), Katarzyna Pękala, Wiktoria Kocińska, Paulina Kruk – Oliwia Klimek (41′ Kalina Plekan), Kinga Koronkiewicz, Katarzyna Bosacka (70′ Oliwia Kuras), Amelia Parzyńska (70′ Agata Zaczyńska) – Paulina Dul, Anna Polewczyk (60′ Magdalena Malinowska).

21.kolejka III ligi kobiet grupy dolnośląskiej
LUKS Ziemia Lubińska Czerniec – Polonia Środa Śląska 6:0 (4:0)
Bramki: 1:0 2:0 3:0 4:0 Kinga Koronkiewicz 3′ 25′ 26′ 34′, 5:0 Kalina Plekan 55′, 6:0 Paulina Kruk 65′