Wyjątkowa praca dla rodziców

62

Prawo swoje, praktyka swoje – wciąż brakuje chętnych do pełnienia funkcji rodzin zastępczych. Opiekunów potrzebują szczegolnie dzieci niepełnosprawne, dotknięte różnymi problemami zdrowotnymi, a także małoletnie matki z własnymi dziećmi. Dla osób, które chciałyby podjąć się tego trudnego zadania, czeka wyjątkowa praca.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pilnie poszukuje osób, które chciałyby pracować jako specjalistyczne rodziny zastępcze.

– Zwracamy się szczególnie do osób, które mają odpowiednie wykształcenie lub doświadczenie w opiece nad dziećmi lub osobami niepełnosprawnymi. Ale brak takiego doświadczenia też nikogo nie wyklucza, wszyscy kandydaci przejdą odpowiednie szkolenie organizowane wspólnie z ośrodkiem adopcyjnym. Liczą się dobre serce, odpowiedzialność i konsekwencja – mówi Alina Tarczyńska, dyrektor lubińskiego PCPR.

Rodziny zawodowe specjalistyczne obejmują opieką i wsparciem w szczególności dzieci niedostosowane społecznie oraz dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, tj. z różnymi dysfunkcjami, problemami zdrowotnymi wymagającymi szczególnej opieki i pielęgnacji, a także małoletnie matki z dziećmi. W całym kraju działa niewiele takich rodzin, w naszym powiecie nie ma dotąd żadnej.

Zawodowi rodzice pracują w oparciu o umowę cywilnoprawną i za opiekę nad dziećmi otrzymują wynagrodzenie. Mogą też korzystać z przywilejów Karty Dużej Rodziny oraz pieniędzy z programu 500+.

PCPR prowadzi dyżury w punkcie konsultacyjnym dla potencjalnych kandydatów, które odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach od 10.00 do 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. Składowej 3 w Lubinie. Najbliższe konsultacje zaplanowano na 7 sierpnia.

Można też zasięgnąć informacji telefonicznej.

Osoby do kontaktu:

Joanna Kozak – koordynator rodzinnej pieczy zastępczej, tel. 76 847 96 91

Monika Hryńko – koordynator rodzinnej pieczy zastępczej, tel. 76 847 96 91


POWIĄZANE ARTYKUŁY