Wygrana w Zabrzu

20

W meczu 29. kolejki piłkarskiej Orange Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin wygrało na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 45. minucie spotkania Michał Goliński.

Z powodu kartek nie wystąpili w tym meczu zabrzańscy obrońcy Tomasz Hajto i Mariusz Pawelec. Być może te absencje zaważyły na wyniku, bowiem tuż przed przerwą, przy dość biernej postawie defensywy gospodarzy, Goliński zdobył jedynego, jak się okazało gola. Wykorzystał podanie Piotrowskiego i nie dał szans bramkarzowi.

Podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka zagrażali bramce gości na początku (w 5. minucie Janukiewicz obronił strzał głową Zahorskiego) a potem dopiero w ostatnich minutach "wzięli się do roboty" zagrażając – nieskutecznie – bramce gości.

9 minut przed końcem spotkania czerwoną kartką został ukarany siedzący na ławce rezerwowy bramkarz Górnika Boris Peskovic. Powiedział kilka "ostrych" słów pod adresem sędziego liniowego i musiał iść do szatni.

Górnik Zabrze – KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Michał Goliński (45).

Żółte kartki: Górnik Zabrze: Marko Bajić, Patrik Pavlenda. KGHM Zagłębie Lubin: Mate Lacić, Szymon Pawłowski, Michał Stasiak, Mateusz Bartczak. Czerwona kartka – Górnik Zabrze: Boris Peskovic (81-niesportowe zachowanie).

Sędzia: Jacek Granat (Warszawa). Widzów 10 000.

Górnik Zabrze: Sebastian Nowak – Patrik Pavlenda, Adam Danch, Michał Pazdan, Mariusz Magiera – Tomasz Zahorski, Marko Bajić (60. Dariusz Stachowiak), Jerzy Brzęczek, Piotr Gierczak, Piotr Madejski – Tomasz Moskal (60. Dawid Jarka).

KGHM Zagłębie Lubin: Radosław Janukiewicz – Grzegorz Bartczak, Vidas Alunderis, Michał Stasiak, Mate Lacić – Robert Kolendowicz (33. Damian Piotrkowski), Michał Goliński, Szymon Pawłowski (90. Przemysław Kocot), Mateusz Bartczak, Maciej Iwański – Dawid Plizga (72. Michał Zapaśnik).

źródło: wp.pl