Urodzinowy koncert The Mohers Band

Lubiński zespół The Mohers Band świętuje swoje dziesięciolecie. Z tej okazji już w najbliższy piątek, 3 listopada, zagra urodzinowy koncert w Klubie pod Muzami. Dla naszych Czytelników mieliśmy jeden podwójny bilet na to wydarzenie.

Fot. materiały roganizatora

Zespół The Mohers Band powstał w październiku 2007 r. Można powiedzieć, że jest to rodzinna kooperacja, ponieważ grupę założył Kuba Chomiak (gitarzysta) wspólnie ze swoim wujkiem Rafałem Duszyńskim (basista).

Różnica temperamentów oraz zróżnicowane gusta muzyczne członków bandu sprawiły, że muzyka zespołu nie jest tylko bluesowa czy też tylko rockowa. Jest to mieszanka muzycznych upodobań i preferencji członków grupy. Od pierwszych dźwięków słychać fascynacje rockiem lat 70. okraszonych bluesowymi nutami i nurtem southernrocka rodem z południa USA.

Zespół od początku nie trzymał się sztywno żadnych ram. Ta sama zasada dotyczyła poszczególnych członków zespołu, którzy często się zmieniają, czyniąc z Mohersów zespół jamowy. Niewątpliwie jest to zaleta, gdyż każdy członek grupy zawsze wnosił coś nowego od siebie. Mocną stroną zespołu od zawsze była sekcja rytmiczna i gitarowe brzmienie, które przez te kilka lat grania stało się wizytówką zespołu w rejonie Dolnego Śląska. Zespół ma za sobą kilkadziesiąt mniejszych i większych koncertów. Grał koncerty z gościnnym udziałem wielu znanych muzyków (Sławek Sobieski, Jurek Styczyński, Darek Kozakiewicz, Jacek Krzaklewski, Krzysztof Wałecki). Jest laureatem nagród na festiwalach Blues nad Bobrem i Blues nad Odrą.

Zespół gra swoje kompozycje, ale nie stroni również od coverów, które uświetniają każdy ich koncert. W ich muzyce słychać wpływy takich zespołów i muzyków jak: Allman Brothers Band, Gov’t Mule, Dżem, Cree, Breakout, Obstawa Prezydenta, Eric Clapton, Derek Truck, Tadeusz Nalepa i wielu innych. Na koncertach można również usłyszeć utwory tych artystów w wykonaniu zespołu.

W 2015 r. lider zespołu Rafał Duszyński zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Zgodnie z jego wolą Kuba kontynuuje działalność zespołu. Z grupy odszedł również Kamil Kulczycki – dotychczasowy wokalista. Trzon zespołu tworzą teraz Kuba Chomiak wraz z drugim gitarzystą i frontmanem Michałem Stępniem.

Na koncert z okazji dziesięciolecia zespołu w Klubie pod Muzami grupa przygotowuje specjalny materiał. Będą utwory, których muzycy nie grali od dłuższego czasu, ale w nowej aranżacji, będą również premiery, a to wszystko okraszone jak zwykle dobrymi coverami.

Podczas koncertu gościnnie wystąpią: Sławek „Hetman” Sobieski – gitarzysta zespołu Obstawa Prezydenta, Piotr „Kowal” Kowalski – instrumenty klawiszowe i Kamil Kulczycki – wieloletni wokalista zespołu.

Koncert odbędzie się 3 listopada o godzinie 19.30. Bilety kosztują 20 zł, w dniu wydarzenia trzeba będzie za nie zapłacić 25 zł.

Dla naszych Czytelników mieliśmy jeden podwójny bilet na piątkowy koncert. Miała go otrzymać osoba, która jako pierwsza dodzwoni się do naszej redakcji dziś (30 października) o godzinie 14.00. Niestety nie było zainteresowania konkursem i bilet wrócił do organizatora, do Muzy.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz