Wychowanka lubińskiego MDK-u z wizytą w Nowym Jorku

1

Klaudia Jeremiejko wraz z uczennicami V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy: Julią Serwą, Melike Ciritci i Mają Żywicką wyjechała pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Guzickiej, na konferencję i warsztaty TED-Ed do Nowego Jorku.

TED-Ed jest platformą, która umożliwia młodym ludziom opowiadanie o swoich pasjach i zainteresowaniach, wyrażając jednocześnie opinie na temat otaczającego świata.

Uczennice zakwalifikowały się na konferencję poprzez stworzenie własnych prezentacji kończących cykl warsztatów TED-Ed Club, których celem jest nauka publicznych wystąpień. Prezentacje Ted Talks zostały nagrane w języku angielskim, następnie wysłane do Nowego Jorku.

Najważniejszym punktem pobytu była konferencja, podczas której uczennice oglądały na żywo prezentacje w wykonaniu uczniów z Indii, USA, Włoch oraz Meksyku. Tematyka prezentacji była bardzo różnorodna, co wzbogaciło wiedzę uczennic na wielu płaszczyznach. Podczas warsztatów miały możliwość integracji z uczniami z całego świata, rozwijając przy tym umiejętności językowe i społeczne. W trakcie zajęć zapoznały się z możliwościami nowoczesnych technologii: rozszerzoną rzeczywistością i tworzeniem animacji poklatkowych. Dziewczyny zainspirowane warsztatami są gotowe do dalszych działań w ramach działalności szkolnego TED-Ed klubu, gdzie podzielą się swoim doświadczeniem z nowymi członkami.

Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź.

Klaudia jest wychowanką lubińskiego MDK-u. Od najmłodszych lat, swoje pasje rozwijała w różnych sekcjach i kołach MDK-u (fotograficzne, ceramiczne, językowe), jednak najbardziej do rozwoju osobistego przyczyniła się sekcja teatralna Lidii Głodowskiej, gdzie uczęszczała od 6. roku życia. Nie bez znaczenia było również zamiłowanie do języka angielskiego zaszczepione przez Izabelę Hryniewicz, gdzie Klaudia rozwijała swój talent do języków. Obecnie uczennica swoje zamiłowania do sztuki i języków kontynuuje sukcesywnie w V LO w Legnicy na profilu medialnym (teatr, film i dziennikarstwo), czego wyrazem był udział w wyjeździe do New York.

– Wyjazd do Nowego Jorku uświadomił mi, że świat stoi przed nami otworem i tak naprawdę poprzez pasję jesteśmy w stanie zrobić wszystko – mówi Klaudia Jeremiejko. – Dzięki swoim zainteresowaniom zwiedziłam miejsca, o których niektórzy mogą tylko pomarzyć. Pragnę podziękować za wszystkich wspaniałych pedagogów, którzy stanęli na mojej drodze: nauczycielom MDK w Lubinie, głównie paniom Lidii Głodowskiej, Izabeli Hryniewicz, Zofii Koszykowskiej, oraz gronu pedagogicznemu V LO w Legnicy, a zwłaszcza pani Guzickiej, dzięki której wyjazd nie doszedłby do skutku. Jestem również bardzo wdzięczna Fundacji KGHM Polska Miedź, bez której dofinansowania moja grupa nie spełniłaby marzenia o Nowym Jorku – dodaje.

Podczas pobytu dziewczyny zwiedziły najbardziej charakterystyczne miejsca dla Nowego Jorku m.in. Times Square, Rockefeller Centre, One World Trade Centre, muzea: MoMA oraz MET, Central Park oraz Wall Street.

Źródło MDK w Lubinie

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość