Wybiorą najpiękniej oświetloną posesję

Wpłynęło 30 zgłoszeń na ogłoszoną przez wójta gminy Lubin zimową edycję konkursu na „Najpiękniejszą posesję w Gminie Lubin”. Teraz specjalnie powołana komisja konkursowa będzie oceniać najpiękniejsze dekoracje świetlne.

Fot. Pixabay; zdjęcie ilustracyjne

Zgodnie z regulaminem zgłoszenia konkursowe przyjmowano do 3 stycznia. Wpłynęło ich 30 z siedmiu miejscowości. Powołano już komisję konkursową, która będzie oceniać dekoracje świetlne. Członkowie komisji 10 stycznia odwiedzą Wiercień, Lisiec, Osiek i Gogołowice. Dzień później będą w Miłoradzicach, Miroszowicach i Składowicach. To miejscowości, z których napłynęły zgłoszenia konkursowe.

– Oczywiście będziemy tam w czasie, gdy za oknem będzie zmrok, tak by w pełni docenić piękno świątecznych iluminacji i tym samym starania naszych mieszkańców, którzy światełkami dekorowali swoje domy – mówi Anna Marzec, kierownik referatu gospodarki komunalnej, który jest inicjatorem konkursu.

Regulamin konkursu pozwala członkom komisji powiększyć liczbę konkursowych zgłoszeń. Jeżeli w czasie wizyt komisję zachwyci oświetlenie domu, którego do konkursu z różnych powodów nie zgłoszono, to gdy jego właściciel się na to zgodzi, także będzie podlegać ocenie konkursowej. Oceniana będzie zarówno pomysłowość, jak i dbałość o ład przestrzenny i wkomponowanie w krajobraz wsi. Za najpiękniejsze posesje przyznane zostaną I, II i III miejsca. Ich właściciele otrzymają także nagrody rzeczowe.

To będzie tzw. zimowa edycja konkursu. Przypomnijmy, że taki konkurs już przeprowadzono w ubiegłym roku, oceniając zielone ogrody mieszkańców gminy.

Źródło: SR/ug.lubin.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz