Wybieramy prezydenta

Kampania wyborcza już się kończy. W najbliższą niedzielę, 21 października, pójdziemy do urn, by wybrać prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz swoich przedstawicieli do rad powiatowych, miejskich i gminnych oraz wojewódzkich Sejmików. My zapytaliśmy mieszkańców Lubina, na kogo oddadzą swój głos w wyborach na prezydenta naszego miasta.

Z najnowszego sondażu wynika, że ponad połowa mieszkańców Lubina – 53,49 procent – deklaruje, że zagłosuje na Roberta Raczyńskiego. Potwierdzenie tych badań oznaczałoby, że lubinianie odpoczną od wyborów samorządowych na pięć lat i nie będą musieli uczestniczyć w drugiej turze.

22,09 proc. ankietowanych stwierdziło, że odda swój głos na Krzysztofa Kubowa. Pozostali kandydaci nie przekroczyli 10 proc. Niezdecydowanych było ponad 6 procent pytanych.

Kandydaci reprezentują następujące ugrupowania:

  • Robert Raczyński – Robert Raczyński Lubin 2006
  • Krzysztof Kubów – Prawo i Sprawiedliwość
  • Agnieszka Kubica-Radek  – Tak dla Lubina
  • Arkadiusz Klinger  – Kukiz’15
  • Grzegorz Zieliński  – Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska
  • Edyta Zawadzka  – Miasto dla Mieszkańców

Badanie przeprowadzono w Lubinie 16 października na reprezentatywnej próbie liczącej 430 respondentów. Zastosowano metodę wywiadu bezpośredniego z wykorzystaniem kwestionariusza. Sondaż przeprowadziła TVL sp. z o.o. Ankieterzy wypytali o preferencje wyborcze tylko tych lubinian, którzy zadeklarowali, że zagłosują w zbliżających się wyborach samorządowych.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz