Wspaniała zabawa na zawodach bocci

Drużyny ze Środy Śląskiej, Wrocławia, Legnicy, Lwówka Śląskiego, Jawora i oczywiście gospodarze z Lubina wzięły udział w szóstej już edycji Turnieju Boccia. Na parkiecie Zespołu Szkół nr 1 mogliśmy oglądać zawodniczki i zawodników, którzy z wielkim zaangażowaniem próbowali osiągnąć jak najlepszy wynik dla swojego zespołu.

Po raz kolejny VI Regionalny Turniej bocci „Sport dla każdego” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lubina nie mógłby się odbyć bez wielkiego wsparcia finansowego i rzeczowego wielu organów. W tegorocznej edycji swoją cegiełkę dołożyło Starostwo Powiatowe, Gmina Miejska Lubin, Zespół Szkół nr 1, klub KGHM Zagłębie Lubin oraz prywatni sponsorzy. Gospodarzem zawodów tradycyjnie było Stowarzyszenie „A Tacy Sami” przy współpracy Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.

– Turniej wraz z oprawą nie byłby możliwy bez ogromnego zaangażowania i wsparcia wielu ludzi, członków stowarzyszenia, społeczności lokalnej oraz całej rzeszy naszych przyjaciół. Nie sposób wymienić wszystkich z imienia i nazwiska wraz z zasługami , za które chcielibyśmy podziękować. Turniej odbył się z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Wszystkie drużyny godnie reprezentowały swoje placówki, włożyły wiele wysiłku w rywalizacji. Sprawiło to uczestnikom dużo radości i satysfakcji, a turniej odbył się w miłej i przyjaznej atmosferze. Drużyna stowarzyszenia A Tacy Sami i ZSIPO doskonalą swoje umiejętności na treningach sekcji boocci, które trwają już od kwietnia a zakończą się 30 listopada. – komentuje Ewa Niedbalska, prezes zarządu Stowarzyszenia „A Tacy Sami”.

Nad całością zawodów czuwali sędziowie w osobach Radosława Kobyłeckiego, Aldony Karlak i Marzeny Mandziak.

– To wszystko organizowane jest, jako zabawa i podczas tego zawodniczki i zawodnicy mogą robić różne rzeczy i tego nie liczymy. Mamy im pomagać i tłumaczyć, bo mamy i to należy podkreślić drużyny, które biorą udział w turnieju po raz pierwszy – podkreśla Rafał Kobyłecki, sędzia Turnieju Boccia.

Warto podkreślić, że pierwsze zawody odbyły się w 2013 roku. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podchodzą do sportowej zabawy, która daje im dużo radości. Od samego początku przy organizacji turnieju pomagają harcerze.

– Zawsze, kiedy jest potrzebna pomoc to harcerze stawiają się za każdym razem. Jesteśmy też, aby pokazać, że hufiec ma się dobrze i w każdej chwili można do nas dołączyć, aby realizować naszą misję w większym gronie – puentuje Bartek Gryglewicz, 14 Drużyna Harcerska „Tam i z powrotem”.

W tegorocznych rozgrywkach zespoły przybrały nazwy drużyn harcerskich. Na parkiecie Sali przy ul. Składowej 1, mieliśmy następujące zespoły: Dreptaki, Orlęta, Stokrotki, Leśne Włóczęgi, Wędrownicy i Traperzy.

Fot. Mariusz Babicz

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz