Wspaniała przygoda Tomasza Kałuzińskiego w Soczi

Bardzo dobry akcent szermierza MDK Olimp Lubin podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Soczi. W szpadzie mężczyzn, Tomasz Kałuzinski w zespole z Wojciechem Kolańczykiem, Wojciechem Lubienieckim i Damianem Michalakiem wywalczył czwarte miejsce.

Drużynowe Mistrzostwa Europy juniorów w szabli kobiet oraz florecie i szpadzie mężczyzn dostarczyły Polakom wielu emocji. Najlepiej poradzili sobie panowie w kategorii floret mężczyzn. Kadra w składzie: Maciej Bem, Piotr Borowiec, Mikołaj Rudnicki i Adrian Wojtkowiak zdobyła w Soczi srebrny medal wyprzedzając reprezentację Włoch czy Francji. Najlepsza w tej kategorii okazała się ekipa z Rosji.

Nasze panie wypadły nieco słabiej, ale ambicji nie można im odmówić. W kategorii szabla kobiet, Polki zamknęły stawkę na ósmym miejscu. Biało-czerwone wystąpiły w składzie: Zuzanna Cieślar, Urszula Kurzyna, Marta Mazurek, Natalia Nowinowska.

Lubinianin Tomasz Kałuziński wystąpił w kategorii szpada mężczyzn. Do ćwierćfinału Polacy zakwalifikowali się pokonując Hiszpanię 45:36. W kolejnym etapie turnieju pokonali reprezentację Rosji 45:41. Niestety dla biało-czerwonych kolejne mecze z Francją i Włochami zakończyły się porażkami, co dało ostatecznie naszym szpadzistom czwartą pozycję. Gratulujemy Tomaszowi Kałuzińskiemu wspaniałych bojów i dziękujemy za godne reprezentowanie kraju i naszego miasta.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz