Wójt i radni zaprzysiężeni

4

Pierwsza sesja rada gminy Lubin rozpoczęła się uroczystym ślubowaniem wójta gminy wiejskiej Lubin oraz radnych. – Dziękuję za zaufanie i zrobię wszystko, co w mojej mocy, by żyło się nam lepiej – mówił wójt gminy Lubin, Tadeusz Kielan, który urząd ten objął już drugi raz z rzędu.

Każdy z radnych odebrał najpierw zaświadczenie o wyborze, a następnie złożył ślubowanie. Rotę ślubowania odczytał najmłodszy radny gminny, Łukasz Kurkowski. Pierwszeństwo w ślubowaniu miał jednak wójt.

– Zrobię wszystko co w mojej mocy, by działać dla dobra gminy i mieszkańców. Bardzo dziękuję wszystkim za poparcie i wsparcie oraz serdecznie gratuluję wszystkim radnym. Liczę, że współpraca będzie przebiegać pomyślnie. Przed nami pięcioletnia kadencja, co oznacza pięć lat ciężkiej pracy – zapewnił Tadeusz Kielan.

Wójt po swoim ślubowaniu odebrał wiele gratulacji i kwiatów od radnych, dyrektorów gminnych instytucji oraz zgromadzonych gości.

W pięcioletniej kadencji rady gminnej zasiada 15 radnych. Pięć osób znalazło się w tym gremium po raz pierwszy.

W radzie gminy Lubin klub KWW Tadeusz Kielan reprezentuje 12 osób. Ośmioro kontynuuje pracę w samorządzie: Andrzej Olek, Sylwia Pęczkowicz-Kuduk, Marcin Nyklewicz, Patryk Jarkowiec, Zofia Marcinkiewicz, Jan Olejnik, Tomasz Fuczek i Norbert Grabowski. Jest też czwórka nowych: Jerzy Tadla, Elżbieta Białosiewicz, Joanna Pietruszka i Łukasz Kurkowski.

Dwa mandaty zdobył komitet Pawła Łukasiewicza: uzyskali je sam Łukasiewicz i Robert Piekut. Jeden mandat piastuje Krzysztof Lewicki z Bezpartyjnych Samorządowców.

Po części uroczystej rada rozpoczęła obrady. Na początek wybrano prezydium. Przewodniczącym został –podobnie jak w ubiegłej kadencji – Norbert Grabowski, który uzyskał poparcie 14 z 15 radnych.

– Dziękuję za ogromny mandat zaufania, jakim zostałem znowu obdarzony – mówił Grabowski.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość