Wojownicy taekwon-do w Lutyni

484

W Lutyni koło Wrocławia odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-do ITF. W zawodach udział wzięło 340 zawodników reprezentujących 15 klubów z województw Dolnośląskiego i Opolskiego.

Podczas tej rywalizacji przeprowadzono konkurencje walk, układów i technik specjalnych, rywalizowali zawodnicy w trzech grupach  wiekowych:  młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Zawodnicy Klubu Koreańskiej Sztuki Walki Taekwon-do z MDK w Lubinie pojechali do Lutyni w 14-osobowym składzie. W kategorii wiekowej młodzika (11-13 lat), nasi zawodnicy zdobyli dwa medale w konkurencji układów, Alan Wiatrowski złoto i Miłosz Łukasiewicz brąz w konkurencji stopni uczniowskich 6-5 Kup. Łącznie młodzicy w punktacji systemu sportu dzieci i młodzieży uzbierali 10 punktów dla Lubina.

Kolejne złoto w walkach juniorek młodszych (14-16 lat), w kategorii do 55 kg wywalczyła Kaja Jężak. W tej samej wadze Natalia Jężak po wygraniu dwóch pojedynków w półfinale stoczyła „bratobójczy”  pojedynek z Kają. Po bardzo twardej walce Natalia musiała zadowolić się medalem brązowym. W grupie juniorów w kategorii do 50kg (17-18 lat) pierwsze miejsce zdobył Wiktor Waraszko.